ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוני אומרת "לא" לאופיס 
 
 מה זה? איך אפשר לקרוא בזה?   
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית המחשבים הגדולה החליטה לשווק מחשבים בלי וורד ואקסל, והיא תשתמש ב-StarOffice , המתחרה הזולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לכל שוחריה של מיקרוסופט, בשורה עגומה למדי. חברת Sun חתמה על הסכם לפיו תתקין את חבילת התוכנות המשרדיות שלה, StarOffice, במחשבים האישיים של סוני, המשווקים באירופה. עד לסוף השנה תכלול סוני את גרסה 6.0 של החבילה, במקום חבילת ה-WORKS של מיקרוסופט, אחותה הזולה של האופיס.

בכך הפכה סוני לראשונה מבין יצרניות המחשבים הגדולות לנטוש את התוכנות המשרדיות של הגייטסים. הסטאראופיס, הגרסה המסחרית של OpenOffice פתוחת הקוד, מכילה מעבד תמלילים, גיליון נתונים ועוד כמה יישומי משרד מקובלים, והיא חוד החנית של ניסיונה המתמשך של סאן לחתור תחת שליטתה של מיקרוסופט בשוק התוכנה העולמי.

המעבר מתוכנותיה של מיקרוסופט לסטאראופיס ול-WordPerfect של קורל אינו נובע מעינייהן היפות של התוכנות האלטרנטיביות, אלא בעיקר ממחירן האפסי. יצרניות המחשבים מנסות להוזיל את מחשביהן בכל דרך אפשרית, והבשלתן של סטאראופיס ווורדפרפקט לכדי חבילות תוכנה יציבות המסוגלות לקרוא מסמכים בפורמטים רבים (שאחד מהם, כמובן, הוא ה-doc של וורד), משכנע את היצרניות להסתכן מדי פעם בהשקת מחשב נקי מיישומים מיקרוסופטיים.

גם הפסיקה (הרכה יחסית) נגד מיקרוסופט במשפט ההגבלים העסקיים שלה נוטע ייתר בטחון ביצרניות המחשבים, שכבר אינן רואות בחבורת רדמונד ענק שלא ניתן להביס אותו. ייתכן ולסוני יש מניע נוסף, שהרי היא יצרנית קונסולת המשחקים המובילה בעולם, ה-PlayStation, שאת מתחרתה העיקרית והמפסידה, ה-Xbox, מממנת מיקרוסופט ממכירות האופיס שלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by