ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – 2003 כבר כאן 

תוכנות השבוע – 2003 כבר כאן

 
 
סער קרני

ICQ2003a כבר כאן – האם כדאי למהר ולהוריד? וגם: הסרת קבצים מיותרים, גרסה עברית למהדרין של KaZaALite, משחק פלאש משעשע לחג המולד ובפינת ההמלצות שלכם – התוכנה האידיאלית למחיקת דואר לפני הורדתו אל המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – ICQ Pro 2003a

 
בשקט בשקט, ללא רוח וצלצולים וכפי שקורה לקראת כל תחילת שנה חדשה, הושקה בשבוע שעבר גרסה 2003a של תוכנת ICQ, אחת מהתוכנות הפופולאריות ביותר בעולם. הצמדת התואר המאיים "Pro" לשמה של התוכנה (עוד לפני יציאת גרסה זו, אגב), מעוררת גל של שמועות וניחושים בקרב מאות מיליוני המשתמשים על כך שהתוכנה עומדת להפוך לתוכנה בתשלום, אולם נכון לכתיבת שורות אלה, התוכנה עדיין חופשית לחלוטין, והשימוש במונח "Pro" נועד בעיקר כדי להבחין בין גרסה זו לבין גרסת ה Lite של התוכנה.

אז לטובת כל הלהוטים שאינם יכולים עוד להתאפק, נתחיל מהשורה התחתונה: הגרסה החדשה של ICQ אינה שונה בהרבה מהגרסה הקודמת. בין השינויים והחידושים שבכל זאת ניתן למנות: בדיקת חשבונות דואר אלקטרוני ישירות על השרת (חשבונות POP3 ודואר המגיע לחשבון ה ICQ) ואפשרות למחוק דואר זבל לפני הורדתו אל המחשב, גישה למנוע החיפוש הפופולארי Google ישירות מתוך התוכנה, הגדרת צלילים ייחודיים לכל חבר ולכל "אירוע" (התחברות החבר, משלוח הודעה, קבלת קובץ וכו') ואפשרויות חיפוש מתקדמות, שבעזרתן ניתן למצוא חברים חדשים בעלי תחומי עניין משותפים. כל הפרטים אודות האפשרויות החדשות של התוכנה ואופן השימוש בהן נמצאים כאן.

אולם למרות הפופולאריות העצומה של ICQ, הרי שהתוכנה הזו היא הפתגם "מרוב עצים לא רואים את היער" בהתגלמותו. מרוב כלים ופיצ'רים, התוכנה הפכה זה מכבר למגושמת מאד, עם אין ספור תפריטים, תפריטי משנה ותת תפריטי משנה, שלאף משתמש אין כוח ו\או חשק לחפור בהם. בתוך בליל האפשרויות, שרובן ככולן כלל אינן קשורות לרעיון המקורי (והמצוין) של התוכנה, הולכות לאיבוד האפשרויות החשובות באמת, הנחוצות לתפעול שוטף ונוח של התוכנה ומקלות על השימוש בה. נכון, כמעט כולנו מוסיפים להשתמש ב ICQ, אולם אנו עושים זאת בעיקר משום שמרבית החברים שלנו מחוברים גם הם לתוכנה, ובהחלט לא משום שהתוכנה היא המובילה בתחומה, וכל מי שכבר נואש ממנה ופנה לאלטרנטיבות, דוגמת Yahoo Messenger או MSN Messenger, יודע על מה אני מדבר.

ובכל זאת, כל מי שמתגעגע לנוחות ולפשטות – יש פתרון, ושמו ICQ Lite. מדובר בגרסה מצומצמת של ICQ, המכילה רק את האפשרויות הבסיסיות והנחוצות באמת של התוכנה, ובנוסף, צורכת גם פחות משאבי מערכת. כשהושקה גרסת אלפא של התוכנה, רבים פקפקו האם מישהו יטרח בכלל להשתמש בה (כולל, לא נעים להודות, כותב שורות אלה), אולם כעת ברור שמדובר בחלופה מצוינת ונוחה הרבה יותר לשימוש לעומת ה ICQ הרגיל. ובהקשר הזה ראוי לסיים בציטוט של הגולש(ת) לירון, שבביקורת על ICQ Lite באתר פרה-פרה קבע(ה): "פשוט יותר טובה מהאיי.סי.קיו המלא. לא מאמינים? תנסו!".

רשיון: חופשי
גרסה: beta, build 3777
גודל קובץ להורדה: 3.8 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – Space Odyssey

 
אחד הכללים הבסיסיים ביותר בנוגע למחשב האישי הוא הכלל הקובע כי הדיסק הקשיח לעולם יהיה קטן מלהכיל את כל הקבצים שאנו רוצים לשמור בו. לא חשוב מה גודל הדיסק שקנינו, לאחר תקופה לא ממושכת מדי הוא כבר יהיה מלא, ואנו נצטרך לבחור בין האפשרות לא מלבבת אחת של איתור ומחיקה של תוכנות, שירים או סרטים לבין אפשרות לא מלבבת שנייה של שליפת הארנק וקניית דיסק נוסף. אולם למעשה, חלק גדול מהקבצים שנאגרים בדיסק שלנו הם קבצים מיותרים, או אם להיות מעט יותר בוטים, פשוט ג'אנק: מיני קבצים זמניים שמצטברים לאחר הגלישה באינטרנט, שאריות שתוכנות שהסרנו מזמן הותירו אחריהן ועוד קבצים שונים שלא קשורים לשום דבר.

לאחר שנפטרים מכל הזבל הזה, מפתיע לגלות כמה מקום פנוי יש פתאום בדיסק, ולכן Space Odyssey היא תוכנה חיונית ושימושית לכל אחד. בעזרת התוכנה ניתן להגדיר פעולות קבועות, אותן אפשר להריץ בכל עת. האפשרויות הן ניקיון מהיר של קבצים מיותרים, איתור קבצים עפ"י קריטריונים שמגדיר המשתמש או מציאה והסרה של קבצים כפולים, כאשר לאחר סיום הסריקה, המשתמש יכול לבחור בעצמו אילו קבצים לסלק ואילו קבצים להשאיר. עבור מי שאינו מעוניין להסיר את הקבצים לחלוטין, התוכנה מציעה גם אפשרות של שמירת גיבויים בצורה מכווצת.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 1.5 מ"ב
 

זה כדאי! – Hebrew KaZaA Lite

 
כידוע, תוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית ביותר היא תוכנת KaZaA. מאות מיליוני משתמשים עושים שימוש בתוכנה, אולם לא מעטים נרתעים ממנה, בשל כמות קבצי הריגול (Spyware) שהיא מכילה. אחד הפתרונות הוא שימוש ב KaZaALite, התוכנה שמתיימרת לספק את אותה פונקציונליות בדיוק, אך ללא ה Spyware, ויוזמה מבורכת מאפשרת כעת ליהנות מ -Hebrew KaZaA Lite – גרסה בעלת ממשק עברי למהדרין של התוכנה. פרט לממשק העברי, התוכנה זהה לגרסה הרגילה, ומכילה את כל האופציות, כולל חיפושים ברשת ונגן מובנה. לפני ההתקנה, מומלץ להסיר כל גרסה אחרת של KaZaA או של KaZaALite המותקנת במחשב שלכם.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0.2
גודל קובץ להורדה: 2.14 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Spank The Frank

 
חג החנוכה כבר כמעט מאחורינו, אולם העולם הנוצרי, שאינו ממדליקי הנרות ומאוכלי הסופגניות, עדיין ממתין לחג שלו, הלא הוא חג המולד. עולם משחקי המחשב מציין את יום הולדתו של ישו בשפע משחקים חדשים בכיכובם של סנטה קלאוס והאלפים החביבים המלווים אותו במסע חלוקת המתנות שלו, ואחד מהם הוא Spank The Frank – משחק פלאש חביב ומשעשע, שמכיל שילוב מעניין בין בייסבול לבין כדורסל.

השחקן הוא סנטה, העומד על צוק קטן ומצויד במחבט מאורך. על ידו נופלים פינגווינים חמודים, וסנטה צריך להעניק להם מכה הגונה בישבן (אסור לכתוב "תחת" באינטרנט, זה לא מכובד) בעזרת המחבט ולשגר אותם אל סלים מעופפים. המשימה אינה מסובכת יתר על המידה, אולם יש להיזהר, משום שחלק מהסלים מכילים מלכודות מסוכנות, וישנם גם עב"מים שונים ומשונים, שמונעים קליעה חלקה של הפינגווינים.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 2.79 מ"ב
 

התוכנות שלכם

 
יצחק מבקש להמליץ על התוכנה MailWasher: מדובר בתוכנה מעולה למחיקת דואר אלקטרוני כאשר הוא עדיין על השרת, לפני הורדתו אל המחשב. התוכנה מאפשרת "להקפיץ" מכתבים חזרה אל השולח עם ההודעה "כתובת לא קיימת", ליצור רשימת שולחים "מוקצים" שנחסמים אוטומטית ולהשתמש בפילטרים השונים שמציעה התוכנה לסינון דואר זבל. היתרון הגדול של התוכנה הוא התמיכה של הגרסה האחרונה שלה גם בחשבונות מבוססי רשת, דוגמת Hotmail. תוכנה מצוינת!

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות

Avant Browser – גרסה 7.0 לדפדפן השימושי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by