ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שרוכים, עכברים וחלליות. מה הקשר? כותרות הבוקר 

שרוכים, עכברים וחלליות. מה הקשר? כותרות הבוקר

 
 
מערכת חיים ברשת

מדען שגילה כי הדרך הטובה לקשור שרוכים היא זו שאנו משתמשים בה. מקרר שצועק על הירקות עד כדי קפיאה. פורנו סיני וחלליות אמריקאיות. בוקר טוב ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות המעבדה האוסטרלי – די לניסויים בבעלי חיים!
 צוות המעבדה האוסטרלי – די לניסויים בבעלי חיים!   
תעלומת שרוכי הנעליים

כשהיינו ילדים, תמיד היה מי שאמר לנו שמתישהו בעתיד יהיה שימוש לשיעורי המתימטיקה. מאוסטרליה מגיעה ההוכחה: מתמטיקאי אוסטרלי גילה מהי הדרך הטובה ביותר לשרוך נעליים! על כך מדווח ה-BBC. לדבריו שיטת האיקסים המסורתית, בה מושחלים השרוכים באלכסון מלולאה אחת לרעותה, היא אחת החזקות ביותר. לעומת זאת, שיטת ההשחלה ה"ישרה" טובה בדיוק באותה מידה, לפי ברקארד פולסטר מאוניברסיטת מונאש בויקטוריה. ולנו לא נותר אלא לשחרר אנחת רווחה ולהגיד תודה לאוסטרלים, שאפילו בתור מדענים, לא לוקחים את עצמם ברצינות יתרה.
 
 
המקרר הקול ביותר

חלק מהצלילים ה"קוליים" ביותר בימים אלו מגיעים לאו דווקא מאולפני ההקלטות, אלא ממעבדה בפנסילבניה. במעבדה זו, שני חוקרים אמריקאים עובדים עתה על דרכים כיצד להשתמש בצליל על מנת לקרר מזון. הם הצליחו להפיק מקרר קולי שמסב צלילים בקול רם, לקרר באופן ישיר קופסה מלאה בגלידה. החוקרים מקווים שעבודתם תעזור לסיים את התלות בגזים המצויים כיום במקררים, אשר תורמים להתחממות הגלובלית.
 
עוד לא...

הודעה למעריצים: שובה של מעבורת החלל האמריקנית אנדבור (Endeavour) לכדור הארץ ידחה ב-24 שעות, לאחר שאתמול נכשלו שני ניסיונות נחיתה בשל תנאי מזג אוויר קשים באתר הנחיתה. אנדבור החלה את מסעה הביתה ביום שני, כשהתנתקה מתחנת החלל הבינלאומית, וכשתנחת בשעה טובה ומוצלחת, יתחילו להתרכז ב-NASA במשימה החשובה באמת - האסטרונאוט העברי הראשון.
 
 
החומה הסינית מתפשטת

אז מה מצנזרים הסינים, כשהם מצנזרים את האינטרנט? שני חוקרים מהארווארד בדקו את הנושא והגיעו למסקנה העגומה: כמעט את הכל. מאתרים התומכים בדמוקרטיה, מזכירים את טייוואן ותומכים בטיבט, דרך אתרי בריאות, אוניברסיטאות אמריקנית, אתרי קומיקס, מדע בידיוני. בין השאר צונזר האתר של הפדרציה היהודית של העיר וויניפג שבקנדה. אחד הדברים היחידים שהשלטונות הסינים החלו להתיר מעט את הרסן לגביו הוא דווקא אתרי פורנו.
 
צעד קטן לעכבר, צעד גדול לאנושות?

סידור הגנום של העכבר מפורסם בימים אלה, בפעם הראשונה במגזין מדעי. דווח של הגרדיאן הבריטי. מפת החיים של העכבר מגלה כי לבני האנוש והעכברים יש למעלה מ-80% מהמשותף במאגר הגנים שלהם, עם אך ורק 300 גנים ייחודיים לכל אחד מהיצורים. לפחות 1,200 גנים אנושיים חדשים התגלו בעת תהליך מיפוי הגנום העכברי. מסתבר כי לבני האדם יש אף גנים המאפשרים לנו לגדל זנב, אם רק נתאמץ מספיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by