ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עשירי כל העולם - התאחדו! (לרשימה אחת) 

עשירי כל העולם - התאחדו! (לרשימה אחת)

 
 
אורי ברייטמן

זה אמנם קשה להודות, אבל יש בני-אדם עשירים מאיתנו. המגזין הכלכלי המכובד "פורבס" פירסם את רשימת מאה המיליארדרים של העולם לשנת תשעים ותשע. לקרוא, לדפוק את הראש בקיר ולהתייפח.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערה: אין שטר כזה.
 הערה: אין שטר כזה.   
מספרים שאלוהים ירד בכבודו ובעצמו כדי לבקר תינוק בן-יומו. הוא נגלה אליו בחדר היולדות ואמר בקול אבהי: "ברוך הבא לעולם. יש לי בשורה טובה ובשורה רעה." ענה לו התינוק בטלפתיה: "קדימה, ספר לי. אני מסוגל להתמודד עם זה." אז אלוהים התחיל: "הבשורה הטובה - אבא שלך הוא האיש הכי עשיר בעולם." התינוק צייץ בשמחה ואז שאל בבהלה: "אז מה הבשורה הרעה?"
אמר אלוהים בצער: "זה עדיין הזה ממיקרוסופט."

כן, כן, ביל גייטס מצליח לגמור את החודש - ובגדול. תשעים מיליארד דולר - זה מה ששווה מנכ"ל מיקרוסופט. למרות המשפט המתנהל נגד החברה, מניותיו של גייטס הכפילו את ערכן השנה. לגייטס בן ה43- יש ילד אחד, הוא עובד ברדמונד וגר בבל-וויו. "פורבס" טוען שזעם כלפי עושרו של גייטס הוא בלתי-מוצדק, כיוון שתרומותיו נמדדות במיליארדים.

גייטס ישמח לפגוש בעשרת הגדולים עוד שניים מעובדי מיקרוסופט הנאמנים - פול אלן (30 מיליארד) וסטיוון באלמר (19). גם מייקל דל מחברת "דל מחשבים" לא רעב ללחמניה ושוקו - במקום השביעי עם 16.5 מיליארד. משקיע המניות וורן באפט הוא השני ברשימה עם 36 מיליארד, ובערב הסעודית עושים שמח: האב, המלך פאהד, מחביא בבנק 28 מיליארד, והבן, אלוואליד בין-טלאל מסתדר עם 15 מיליארד.

 
זינוק האינטרנט יצר עוד כמה מיליארדרים צעירים: ג`יי ווקר, מנכ"ל `פרייסליין.קום` - ספר עד היום 10 מיליארד וידידו, ג`פרי בזוס, המנהל את ענק הספרים הוירטואלי `אמאזון` חישב סכום זהה. פייר אומידייר מאתר המסחר האלקטרוני `אי-ביי` סוגר את השנה עם שמונה מיליארד ומשפחת קוואנדט, ששולטת בחברת המכוניות ב.מ.וו, שווה ביקור - תשעה מיליארד בסך הכל.

ידידו של נתניהו, רון לאודר, הצליח לשים בצד השנה 4.4 מיליארד. הישראלי העשיר ביותר בעולם הוא עדיין טד אריסון, שמוערך בחמישה וחצי מיליארד, ובמקום השני בארצנו - סמי ויולי עופר עם כמעט שני מיליארד. מי שעדיין שר "לו הייתי רוטשילד", כדאי שידע שמשפחת רוטשילד מסכמת את 99` עם סכום זהה למשפחת עופר.

מה שבטוח, סדאם חוסיין יכול לחייך מתחת לשפם כל הדרך אל הבנק. שישה מיליארד צבר הדיקטטור באחת המדינות העניות בעולם. נשיא סוריה חאפז אל-אסד אולי לא בשיא הבריאות, אבל חשבון הבנק שלו מלא-חיים: שני מיליארד. וגם בלבנון חוגגים - ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, יכול להוריש לחמשת ילדיו את ארבעת המיליארדים שצבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by