ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והרי התחזית: מדינה דו-לאומית 
 
 מזג אוויר נפלא, הלא כן? מתוך אתר MSN צרפת   
 
עידו קינן

תחזית מזג האוויר באתר MSN צרפת הופכת את ישראל והרשות הפלסטינית ליחידה אחת, המכונה "ישראל - פלסטין"; האשמה: חברת Foreca הפינית, שמספקת את המפות לאתר; מנהל בחברה: הכל בגלל שהמדינה כל כך קטנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר יהיה חם ומגניב. המפה מאתר MSN צרפת
 מחר יהיה חם ומגניב. המפה מאתר MSN צרפת   
זוכרים את טייס אייר-פראנס האנטישמי, שהכריז עם ההגעה לישראל "ברוכים הבאים לישראל-פלסטין"? השבוע חשף צביקה גלבר ברשימת התפוצה Berber-List מקור אפשרי לטעות: תחזית מזג האוויר באתר MSN הצרפתי כורכת את שתי היישויות יחד, ומכנה אותן – אתם יושבים? – "Israel - Palestine". שערוריה.

הפעם, ממש במקרה, לא הצרפתים אשמים בשערוריה, אלא מעצמת הנוקיה פינלנד. חברת Foreca הפינית היא שמספקת את שירות מזג האוויר ל-MSN צרפת, כמו גם לאתרים נוספים, בהם אתרי MSN בפינלנד, נורווגיה ושוודיה.

פנינו לחברת פורקה לקבלת תגובה. ראש מבצע המפה הגלובלית של שירות מזג-האוויר בחברה, סאמו קרנקו, חזר אלינו תוך דקות ספורות, ובהמשך שלח תגובה מפורטת באימייל.

"ישראל ופלסטין מוצגות על אותה מפה מסיבות קרטוגרפיות וממשקיות, ואין סיבות פוליטיות", כתב קרנקו. "פורקה מספקת שירות מזג-אוויר, ותופעות מזג-אוויר לא עוצרות בגבולות פוליטיים. למעשה, שירות מזג-האוויר המודרני הוא אחד מהפרויקטים המשותפים הגלובליים האמיתיים היחידים. כבר מאז שנות ה-60', כל מדינה על כדור הארץ חולקת את המידע המטאורולוגי שלה עם כל האחרות, דבר ראוי לציון בהתחשב בעידן המלחמה הקרה".
 
 
"סוגיית ממשק המשתמש פשוטה", המשיך קרנקו. "המדינות נמצאות על מפה לחיצה, ואם תופרדנה, הכפתורים של המדינות יהיו קטנים מדי מכדי להקליק. מדינת לוקסמבורג המיניאטורית היא דוגמה נוספת לזה. היא על אותה מפה עם בלגיה והולנד, אחרת היא היתה קטנה מדי להקלקה".

"למיטב ידיעתי, מבזק מזג-האוויר של פורקה באתרי MSN הוא השירות היחיד של פורקה בו ישראל ופלסטין מופיעות על אותה מפה", סיכם קרנקו.

תגובת MSN צרפת ו-MSN העולמית למחדל טרם התקבלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by