ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
די לפיטום חיילי צה"ל 

די לפיטום חיילי צה"ל

 
 
עידו קינן

פיצות, המבורגרים, ועכשיו סופגניות: אתר תרומות מזון פטריוטי מאכיל את חיילי צה"ל; פרויקט לעידוד המוראל הלאומי או מזימה להטבעת הצבא בשמן וכולסטרול?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבא גדול וכבד. סופגניות באתר PizzaIDF
 צבא גדול וכבד. סופגניות באתר PizzaIDF   
הסופגניות לא רק משמינות: פעם הן כמעט הסגירו את סדר הכוחות של הצבא. אחד היומונים סיפר על תרומת ענק של סופגניות לצה"ל, שכדי להתגבר עליה יצטרך כל חייל לחסל אישית שלוש סופגניות. המחדל הבטחוני החמור נמנע רק בזכות העובדה שמספר הסופגניות לא צוין. לכוחותינו שלום.

אתרי האינטרנט PizzaIDF ו-BurgerIDF, ששולחים פיצות והמבורגרים לחיילים, לא מתכוונים ליפול בפח הזה. "כל המשלוחים שלנו מתואמים עם כוחות הביטחון ועל כן לא מהווים סיכון בטחוני", מרגיעים מפעיליהם.
 
ממממ, צה``ל!
 ממממ, צה``ל!   
האתרים פונים ליהדות התפוצות, ובמיוחד ליהודי ארה"ב, מדינה בה אכילת מזון-מהיר היא לא רק דרך חיים, אלא גם הצהרה פטריוטית: "לא ניכנע לטרור! נמשיך לקנות כחול-אדום-לבן! לא ניתן לאוסאמה בן-לאדן לפגוע בתיאבון הלאומי!". הנתונים משקפים זאת: כ-90 אחוז מהתרומות באתרים הללו מגיעות מארה"ב.

תרומות המזון נתפסות כאישיות יותר, ולכן אטרקטיביות יותר לתורמים, מתרומות כספיות. באתר מסבירים, ש"בזמנים קשים אלה, אנשים מרחבי העולם מחפשים דרכים מוחשיות לחלוק את רגשותיהם עם החיילים הישראליים שלנו". היוזמים מדגישים גם שהמשלוחים עוזרים לקיים מספר מסעדות, שעסקיהן נפגעו אנושות בעקבות הירידה בתיירות.
 
 
זה התחיל לפני כארבע שנים, אז השיק אתר התיירות israelVisit שירות משלוח מנות פורימי מקוון, שהורכב ממוצרים שיוצרו ביש"ע. הפיצות הצטרפו דווקא בפסח השנה, אחריהן ההמבורגרים, וכעת, לכבוד חנוכה, נוספו לתפריט גם סופגניות.

ממתקים, פיצות, המבורגרים ודונאטס: הומר סימפסון היה מצטרף בשמחה לצבא כזה, שצועד על קיבתו כל הדרך להתקף-הלב הבא. ואולי בכלל מדובר במזימה של אויבינו, להפוך את הצבא הקטן והחכם לצבא גדול, כבד ומתנשף אחרי שתי דקות של ריצה. ואם כבר שולחים להם אוכל עתיר שומן, אנחנו ממליצים על חמין, קובה או לטקעס. אחרי הכל, מדובר בצבא האומה היהודית. קצת גאווה מסורתית-לאומית לא תזיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by