ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ריגול היי-טק ישראלי בהולנד? 
 
 ס`, טכנאי קומברס בעורף האויב   
 
מערכת חיים ברשת

בהולנד חושדים כי מידע מודיעיני רגיש דולף לישראל. וכיצד הוא דולף? חברות היי-טק ישראליות שהתקינו עבור ההולנדים את ציוד ההאזנות מעבירות את המידע לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהולנד מועלות בימים אלו האשמות לפיהן חומר מודיעיני רב ורגיש, שנאסף ע"י רשויות הביון והמשטרה ההולנדים, דולף לידי גורמי הביון של ישראל. על הפרשה, בה לפי מיטב המסורת במקרים אלו מעורבים כסף, פוליטיקה, ריגול וחברות ישראליות מובילות, עומד לדווח מגזין c't בגליון החודש הבא.

עיקר ההאשמות מופנות לחברת Verint הישראלית. חברת התקשורת, כך עולה מההאשמות, מדליפה מידע לשירותי הביון הישראליים מתוך מערכות ציתות והאזנה, אותן מכרה לידי גורמי המודיעין וכוחות המשטרה ההולנדיים. המידע, כך נאמר, נגנב ע"י שימוש הן בדלתות-אחוריות בתוכנת הציוד, והן ע"י גישה ישירה למערכות עצמן.

הפרסום הציבורי בפרשה החל לצבור תאוצה לאחר תוכנית רדיו, בה התראיינו גורמים בקהילת המודיעין ההולנדית, אשר אמנם הקפידו לשמור על אנונימיות. גורמים אלו טענו כי טכנאי קומברס, הפועלים על תחזוקתו השוטפת של ציוד הציתות, אוספים, הלכה למעשה, מידע אותו אספו רשויות הביון ההולנדיות ומעבירות אותו לידי שירותי הביון הישראליים.

פרשה זו מתמקדת במערכות ציתות לאינטרנט ולטלפונים שהותקנו עבור ההולנדים במהלך השנים האחרונות, ע"י Verint. חברה זו נקראה עד לפני כשנה וחצי, קומברס-אינפוסיס, אך החליפה בזריזות את שמה, לאחר שה-FBI החל בשורת חקירות ועצר מספר מעובדיה בארה"ב בחשד לריגול, כך על פי דיווח של רשת החדשות Fox News.

דן בודנר, מנכ"ל Verint השיב בתגובה לעיתון גלובס, כי "אלו האשמות חסרות בסיס, סיפורי אלף לילה ולילה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by