ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לינוקס: החינם שיעלה לכם ביוקר  
 
 לינוקס מול חלונות. לנו זה עולה יותר   
 
כרמל וייסמן

במחקר שמפרסמת היום IDC מסתבר כי יותר זול להחזיק חלונות 2000 מאשר לינוקס. האם מיקרוסופט הוסיפה את מכוני המחקר לרשימת מקבלי המשכורות שלה, או שמא גם בעולם הקוד הפתוח אין ארוחות חינם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המחקר הבינלאומית, IDC, פרסמה היום מחקר שקובע כי עלות הבעלות (TCO) של "חלונות 2000" זולה מעלות הבעלות של לינוקס, למרות שמדובר בפלטפורמת חינם. עורכי המחקר סבורים כי החסכון נובע מהבשלות והניסיון של טכנולוגית החלונות. כמו כן, הם גילו כי כוח אדם הוא המרכיב הגבוה ביותר בהוצאותיהן של החברות ועלות התמיכה בלינוקס היא הסיבה לפער הקריטי.

המחקר הוזמן ומומן על ידי מיקרוסופט ומצטרף למחקר אחר שערכה אברדין בשבוע שעבר ואשר קבע כי בלינוקס יש פרצות אבטחה רבות יותר מאשר ב"חלונות". נשאלת השאלה האם מיקרוסופט החליטה להלחם בלינוקס כעת דרך הרציונל וצרפה את מכוני המחקר המובילים לרשימת מקבלי המשכורות הקבועים ששומרים עליה מפני כל רע, או שמא מדובר במחקר אובייקטיבי שמעלה נקודה הגיונית וצפויה, כי בחיים באמת אין ארוחות חינם.

על פי המחקר, עלות הבעלות של "חלונות 2000" נמוכה בשיעורים של 11 עד 22 אחוזים מעלות הבעלות של לינוקס בארבעה מתוך חמישה תחומים שנבדקו: תשתית רשת, שרת קבצים, שרת הדפסות ויישומי אבטחה. רק בתחום שרתי ה-web מציעה לינוקס חסכון של 6 אחוז לעומת חלונות. המחקר נערך בקרב 100 ארגונים גדולים בצפון אמריקה ונבדקו עלויות עומסי העבודה בתחומי הפעילות שאוזכרו לעיל. העלויות נבדקו בחישוב של חמש שנים למאה משתמשים, כשהן כוללות רכישה של תוכנה וחומרה, כוח אדם, השבתות, הדרכות ומיקור חוץ.

עורכי המחקר ממליצים כי "מקצועני IT השוקלים הטמעת שרתים בתחומים הללו חייבים להביא בחשבון גורמים רבים נוספים מעבר לעלויות הרכישה של הטכנולוגיות שהם בודקים. בעת שהם שוקלים את ההקשר האסטרטגי הרחב של הטמעת מערכות לינוקס בתוך מערכות מידע קיימות, יש לבדוק באופן זהיר את הממצאים הללו ולבחון את כל ההיבטים הנוגעים לעלויות שרתי לינוקס. בבדיקה מסוג זה יש לחשוף הוצאות נסתרות רבות וליצור את משוואת הסיכון/החזר של לינוקס מול Windows שעשויה להתגלות כשונה מזו הנראית במבט ראשון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by