ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הדין של קאזאה  
 
 קאזאה וחבריו, ישפיעו יותר מנפסטר על גורל ה-P2P   
 
מערכת חיים ברשת

שימוע שיתקיים היום עשוי להביא לסגירת תוכנות חילופי הקבצים, לביטול התביעות כנגדן לעד או לפתיחתו של המשפט שיעצב את פני הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד כשעתיים (13:30 שעון ארה"ב) ייתקיים בארה"ב השימוע הקריטי, שיכריע את גורלה של תרבות חילופי הקבצים ברשת. ממש היום, בבית המשפט הפדראלי בלוס אנג'לס, יחליט השופט סטפן וילסון האם לסגור את הבסטה של תוכנות חילופי הקבצים או לחסל לעד את הטענות של הוליווד ותעשיית התקליטים כנגדן. התובעות מבקשות לסגור לאלתר את תוכנות חילופי הקבצים ולהאשימן בהפרת זכויות יוצרים רבתי, בעוד החברות מורפיוס וגרוקסטר, מבקשות לבטל את התביעה לאלתר ולאפשר להן להמשיך להפיץ בפעילותן באופן חופשי. התובעות מבקשות להכליל גם את חברת האם של קאזאה בתביעה אך לא ברור אם פסק הדין יחול עליה, שכן קאזאה הקדימה תרופה למכה ונרשמה כחברה מהאי וונואטו ולא מארה"ב.

במידה והשופט לא יתרשם מאף אחת מהטענות באופן גורף, ייפתח משפט של ממש שיהפוך לאבן דרך עבור הקהילייה הטכנולוגית והגולשים באשר הם. יהא זה ההליך המשפטי המתקדם ביותר שהגיעו אליו אי פעם חברות ה-P2P למיניהן, לכן משפט זה נחשב למשפיע הרבה יותר ממשפט נפסטר. להזכירכם, במקרה של נפסטר ומדסטר, יצא פסק דין שהורה לחסום את התכנים המרפים זכויות יוצרים אך הנתבעות פשטו רגל עוד לפני שבדקו כיצד אפשר ליישם זאת טכנית. ההבדל בין נפסטר ליורשותיה הוא שלתוכנות הדור החדש אין שרתים מרכזיים משלהן ואינן מעורבות בשום צורה בחילופי הקבצים בין משתמשיהן, מכאן שלא ברורה סוגיית אחריותן להפרת זכויות היוצרים. מנגד, טוענות התובעות כי המבנה הטכני אינו רלוונטי וכי החברות מודעות לשימוש העיקרי בפלטפורמה שלהן.

גם הפעם, במידה והשופט יצווה על התוכנות להעלים את עצמן, לא ברור איך זה ייושם טכנית. תוכנות חילופי הקבצים עושות שימוש בתוכנתfastTrack , שבתיאוריה יכולה להמשיך לפעול גם כשהתוכנות עצמן נעלמות. בנוסף, מורפיוס בנויה על טכנולוגית הקוד הפתוח גנוטלה, שיוצרת רשתות אשר פועלות באופן עצמאי ובמנותק מהחברות שמפעילות את הטכנולוגיה.

מערכת חיים ברשת מחזיקה אצבעות, ולא מגלה עבור מי בדיוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by