ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
P2P – כבר לא מילה גסה 
 
 אחי, אתה יכול לשדר לי בריטני?   
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית המוזיקה ועולם העסקים החלו בתהליך הגיור כהלכה של טכנולוגיית ה-P2P. בקרוב בשירות הרדיו האינטרנטי החוקי – סוס מנצח לא הורגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשוט אי אפשר לקצוץ את ראשה של טכנולוגיה טובה. נאפסטר כבר מזמן לא עמנו ויורשותיה, קאזאה ומורפיאוס, נמצאות תחת אש צולבת, אך טכנולוגיית ה-P2P, עליה הן נשענות, ממשיכה להעלות את ראשה בכל מיני מקומות חדשים ומעניינים. דווח של אתר Business 2.0.

ביום שני הקרוב עומדת תחנת הרדיו האינטרנטית של המיליונר הבריטי ריצ'רד ברנסון, Radio Free Virgin, להוציא גרסת שדרוג לשירותי המנויים שלה, המאפשרים לקהל להאזין ליותר מ-50 תחנות רדיו נטולות פרסומות באיכות תקליטור, תמורת תשלום חודשי של $5. מה שיוצא דופן בשירות זה, הוא כי מכניזם ההפצה שלו נשען על טכנולוגיית P2P.

שירות Radio Free Virgin אינו פועל כאתר להחלפת קבצים. אלא, מדובר באתר מוזיקה שוטפת (streaming) המתפקד ממש כמו כל רדיו אחר, למעט העובדה שהמוזיקה מועברת על האינטרנט ולא על גלי האתר. כיוון שהמוזיקה מועברת בצורה שוטפת ולא בהורדה, היא נעלמת לאחר כל תו שמושמע, כך שחברת Virgin נמנעת מהמלכודת המשפטית הכרוכה בשיתוף קבצים. וככל תחנה אחרת, משולמים גם תמלוגים על השירים.

אך חלוקת השירים נעשית תוך שימוש בתוכנה, המבוססת על אותם עקרונות P2P של קאזאה ומורפיאוס. "אנו לוקחים את הטכנולוגיה המזוהה בד"כ עם החלפת הקבצים ומיישמים אותה בעסקים לגיטימיים" אמר ג'וש גולדמן, יו"ר Blue Falcon יצרנית התוכנה. חברות נוספות כמו Kontiki ו-Uprizer מציעות תוכנות דומות, אך Blue Falcon היא המתקדמת ביותר בתחום הרדיו האינטרנטי.

לפני שאתם יכולים להאזין ל- Radio Free Virgin אתם צריכים להוריד את הנגן. תוכנה זו הופכת את המחשב הביתי שלכם גם לעמית שווה מעמד (Peer) היכול לשמש כמעביר של שידורי המוזיקה של תחנת הרדיו למחשבים נוספים און-ליין. וכך, במקום לבסס תלות בלעדית על רשת של שרתים מרכזיים המשדרים את המוזיקה למאזינים, Radio Free Virgin מגייסת את מחשבי המאזינים לשדר מחדש את התוכן למאזינים סמוכים ברשת.

כל זה נעשה באופן התנדבותי ומאזינים יכולים לבחור שלא לשתף ברוחב הפס שלהם. אולם בתרומה של משאבי המחשב שלהם, הם מבטיחים זרמי מוזיקה באיכות גבוהה יותר ושירות בעלות נמוכה יותר מאשר היה, אם לא היו משתפים. זאק זלון, מנהל תחנת הרדיו, מעריך כי שיטת הפצה זו מצמצמת את עלויות פס הרוחב שלו בכ-40%, מה שמסתכם במאות אלפי דולרים בשנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by