ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סבא לינק מלנקק 

סבא לינק מלנקק

 
 
גדי שמשון

מההקלטות הסודיות של האלבום הגנוז של יהורם גאון ועד הפדופיליה העברית, סבא לינק שולח אתכם לקרוא כמה דברים מעניינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעם זה היה חידוש כמעט מסעיר: כותבים מוכרים מחוץ לרשת, מפרסמים באתרי תוכן באינטרנט! זה היה בעידן הבועה המלבב, כמובן, כשפתאום הופיעו בוואלה!, נענע, נטקינג ושות' (אוף, כמה אני מתגעגע לנטקינג, הסברים בפעם אחרת) שמותיהם של מי שנתפסו כמושכי קהל. כמקובל באינטרנט, נכתבו כמה מאמרים וידיעות שניתחו את התופעה, ועוד כמה עיתונאים קשי יום עשו טעות מכוננת בחייהם והצטרפו לאיזה סטארט-אפ.

היום, נראה לי, כבר התרגלנו. בכל אתר מאלו שנשארו יש כמה וכמה בעלי טורים, חלקם עשו לעצמם שם מחוץ לרשת לפני שפרסמו באתרי התוכן שבה (נניח, עוזי וייל מנענע), אחרים יצרו לעצמם שם דווקא ברשת. כמו שי גולדן מוואלה! שהחל לכתוב גם בידיעות אחרונות. מסיבות של יעילות (ביום שלישי לא בא לי, וביום רביעי נתקתק לקוראים כתבה של מוישה זוכמיר) ועלות נמוכה, טרנד כותבי הטורים הקבועים תופס באתרי התוכן היקף גדול יותר מאשר בתקשורת המודפסת.

עם כל ההערכה לקולגות של סבא לינק, שכמוהו מקוששות כסף לסיגריות בטוריהן המתפרסמים באינטרנט, נעים לגלות שגם היום יכול מדיום ההמונים האמיתי הזה ליצור מתוכו בעלי טורים לכל דבר ועניין. דמויות קבועות יכולות למצוא משכן בפורומים או בלוגים, כדי ליצור שם אינטראקציות פנים-קהילתיות. אחרים עשויים לעורר עניין גם מחוץ לפינה החבויה שאיוו לעצמם.

אחד כזה הוא רז בן-עזר, טכנאי הקלטות החי כיום בפלורידה, אחיה של המוסיקאית שרון בן-עזר. אחת לשבוע, בשישי בערב (אצלנו זה יוצא בשבת על הבוקר), נוהג בן-עזר לפרסם בפורומים של מוסיקה ישראלית בנענע וב-Ynet את מה שהוא מכנה "הסיפור לשבת של רזי". אלו קטעים קצרים ומלאי חן, אוטוביוגרפיים לרוב, המספרים על הקלטות שהשתתף בהן ושאר ירקות מהסוג המרתק לא רק חובבי מוסיקה ורוק עברי לסוגיו.

אושיית אינטרנט אחרת, שאני מניח שאם לא חטפתם ממנה לפחות שמעתם עליה, היא הלמו. הוא נמצא בכל מקום ברשת, כך נראה, ויותר משהוא כותב בה, נראה שהחיים שלו במשעוליה הם סוג של סיפור שסופו מי ישורנו. השבוע חזר הלמו, אחרי פרישה מפוארת והשמצות מפוארות לא פחות על סבא לינק, לרשימת הדיוור "דואר זבל" בשמו שלו (הוא עשה מנוי בשם בדוי בזמן הפרישה, כדי לא להפסיד את הדאחקות). כשירות לציבור להלן מאמרו המלומד של המעצבן שקרא לי "דיקטטור", "המדריך הפולש לבולש ולגולש", שילמד גם אתכם איך לחסל את הפרטיות של כל מי שתרצו ברשת.

כשהחלה פרשת נעם רוטר-יואב יצחק, נעצר הלמו לחקירה ומחשבו האישי נחמס ממנו בצורה מקוממת על ידי המשטרה. בפרשנות שכתבתי בהעיר על הגזלה, סיפרתי על מקרה אחר בו לא הזדרזה המשטרה לחקור –גולש שניסה לאכסן קבצים פדופיליים על שרתי בניית האתרים של נענע. הקבצים הוסרו, התלונה למשטרה הוגשה כנדרש – ורק אחרי ארבע שנים החלו לבצע בארץ מעצרים ראשונים במקרים כאלו.

אפרופו – בפורום שברוטריה נטען שנעם רוטר קיבל הצעה לפינה קבועה בערוץ 10 עם מרב מיכאלי, אך סירב. אולי הוא לא רצה להסתבך עם יאיר לפיד (זה היה לפני שהופרכה שמועת האינטרנט).


עיתונות מסוג אחר

ובמעבר חד מעולם האינטרנט התוסס והמבעבע (עיתון "לאשה" נהג במשך שנים לקדם את עצמו במלים "הגליון התוססגוני שיעשה לך את השבוע". אח, פעם ידעו למכור עיתונים), לעולמם של הכותבים הלא ליצניים. התברר לי, להוותי, שרבים אינם מכירים את כתיבתו של יואב קרני, שליח גלובס לוושינגטון. קרני הוא עיתונאי מהסוג שמעט מדי ממנו יש בארצנו, והרשו לי לפרגן לכם לינק למיטב טוריו וכתבותיו. לפעמים עיתונות היא יותר מרכילות סביב מיקי ויעקב.

ועוד מעבר לא פחות חד בחזרה לרשת (מעבר קרני ממש, ואנא סליחתכם על הדימוי, השעה מאוחרת) – בטור האחרון של הגר ינאי בנענע נכתב (לא נגענו): "אני אצא רק עם אחד גזעי שקוראים לו עוזי או דני או גדי או אורי". וסבא לינק מוסיף תודה נרגשת לסוקניק, בשם כל אלו שנתקעו עם השם התנ"כי הבלתי נהיר בעליל הזה.


נספחים

אחרי הסקנדלון סביב השמועה על "האתרים המחקים את בנק הפועלים", שהבנק עצמו נאלץ להבהיר שהיא לא נכונה, נראה שאין זמן טוב יותר מעכשיו כדי להקים אתר שמחקה את אתר בנק הפועלים.

מדור התגובות הקבועות של סבא לינק נעלם לבלי שוב, ובכל זאת, התגובה הנבחרת מהטור הקודם (אולי כי היא הייתה היחידה שאושרה – שמעון, באמת, תרגיע כבר). "גיק זועם" שאל "מי היה הראשון שהשתמש במילה 'גיק' בעברית?". אם מישהו מכם יודע את התשובה, בטח יהיה מישהו אחר שזה יעניין אותו. ועד אז, להתראות בשבוע הבא.


- - - - - - - -

דואר זבל – רשימת הדיוור של סבא לינק, אף כותב לא מוכר, אף אחד לא יוכר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by