ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הם מפחדים 2 – מיקרוסופט וחברותיה ומאבקן בקוד הפתוח 
 
 הפיגווינים האלה זוממים להשתלט על העולם!   
 
מערכת חיים ברשת

היוזמה למען בחירת תוכנה, קבוצת סחר המייצגת את מיקרוסופט וחברותיה פנתה למשרד ההגנה האמריקאי כדי שזה יפסיק לעודד את תוכנות הקוד הפתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת מסחר המכנה את עצמה "היוזמה למען בחירת תוכנה", אשר בין תומכיה ניתן למצוא את החברות מיקרוסופט, אינטל וסיסקו, אמרה במסמך תגובה שהגישה ביום שלישי כי משרד ההגנה האמריקאי צריך "להימנע מלהטוות מדיניות IT מיותרת ומסוכנת באופן פוטנציאלי, המכוונת לקדם את השימוש בתוכנות קוד פתוח". כאשר ההתייחסות ל"קוד פתוח", פירושה שכל מפתח תוכנה יכול לראות את הקוד, לערוך בו שינויים, ובעיקר, ירחם השם, להשתמש בו בחינם. דווח של אתר CNET.

היוזמה, ששוגרה לעולם בחודש מאי, מאוישת ע"י קבוצה הנקראת CompTIA, ארגון המקורב למיקרוסופט, מודאגת מאוד בעקבות דו"ח שפורסם לאחרונה שמסיק כי משרד ההגנה סומך על תוכנות הקוד הפתוח וממליץ את המשך אימוץ הנושא. מה שיכול להיות דבר מאוד כואב לכיס של אנשים מסוימים (וכמעט הצלחנו שלא לומר ביל גייטס).

הדו"ח שנכתב ע"י קבלן משרד ההגנה MITRE, אומר כי תוכנות קוד חופשי ופתוח "משחקות תפקיד קריטי (במשרד ההגנה) יותר משמקובל להניח", דבר התומך בכך שהן מהוות אלטרנטיבה העומדת בפני עצמה, למוצרי התוכנה הקניינית של תאגיד מיקרוסופט.

השבוע, החליטה "היוזמה למען בחירת תוכנה" להשיב מלחמה, באומרה לסוכנות ההגנה למערכות מידע כי אסור לפנטגון "לעודד בצורה פתוחה" את השימוש בתוכנות קוד פתוח, בטענה שהמוצרים הקנייניים אינם פחות מאובטחים מטבעם. (ניסוח פתלתל לומר: תפסיקו לנענע את הענף שכולנו יושבים עליו)


הנינג'ות של גייטס

קבוצת הפודלים הלוחמניים של מיקרוסופט החליטו באותה ההזדמנות לתקוף חזיתית ולהשתין על הרגל של GPL, קבוצה לרישוי פומבי וכללי, אשר מתירה באופן כללי למתכנתים לאגד את שחרורי הקוד שלהם תחת השם GPL, כל עוד אלו הופכים את הקוד שלהם לזמין ופתוח.

"בעוד החוק בנושא זה נותר לא בדוק, זה הגיוני שהחברות יתנגדו לסיכון הגבוה בתחום זה, וינקטו בעמדה הגנתית בעמדם מול פיתוח תוכנה שעלול לסבך קוד GPL או סביבות קוד דומות לו", אמרה היוזמה. "מפתחי תוכנה מסחריים וחצי מסחריים בדרך כלל לא ירצו להסתכן באובדן ההשקעה שלהם". (או במילים אחרות: תפסיקו לנענע את הענף שאנחנו יושבים עליו, זה מפחיד)

חברות התוכנה הקנייניות דוגמת מיקרוסופט החליטו למתג את תוכנות הקוד הפתוח כאיום רציני והחלו להתנגד לשימוש בתוכנות אלו ע"י ממשלות ברחבי העולם. באותה שעה, בכל מקרה, מדינות כמו צרפת וגרמניה החלו לעודד תוכנות קוד פתוח להגביל את תלותן במפיצים קנייניים ולהמריץ פיתוח תוכנה מקומי. מגמה שאם תתפוס תאוצה בשוק הממשלתי, תפשוט כמו אש בשדה קוצים גם למחוזות העסקיים ולמשתמשים הביתיים, דבר שממש יכעיס את הוד ביליותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by