ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אבן שושן - זמנך עבר! תוכנות השבוע 

אבן שושן - זמנך עבר! תוכנות השבוע

 
 
סער קרני

לגרסה החדשה של המילון המקוון Babylon יש גם מילון עברי-אנגלי, עבודה חלקה ומהירה יותר עם Windows, משחק טטריס משעשע וצבעוני וגם שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Babylon Hebrew-English-Hebrew

 
גולשים רבים, אם וכאשר יתבקשו להצביע על התוכנה הישראלית הטובה ביותר שאותה ניתן להוריד מהרשת, יבחרו ב-ICQ. אין ספק, כבודה של תוכנת המסרים המיידיים מונח במקומו, אולם לא פחות טובה ממנה, ובודאי לא פחות שימושית, היא תוכנת Babylon. מדובר, למי שאינו מכיר, במילון מקוון, המאפשר לתרגם מילים בין שפות שונות בלחיצת כפתור, ומכיוון שהאינטרנט נשלט רובו ככולו ע"י השפה האנגלית, התוכנה מהווה פתרון מצוין למי שאינו שולט בשפה זו. לאחרונה הושקה גרסה 4.0 של Babylon, וגרסה זו כוללת כמה וכמה שיפורים משמעותיים, ובראשם האפשרות לתרגם לא רק מאנגלית לעברית (ולשפות נוספות), אלא גם בכיוון ההפוך, מעברית לאנגלית.

ראשית, למען הסדר הטוב, נציין כי ישנן כמה גרסאות של התוכנה. Babylon Pro היא הגרסה הפשוטה ביותר, שאינה מכילה מילונים מובנים, ומאפשרת לתרגם מילים בעבודה תוך כדי חיבור לרשת האינטרנט. לגרסה זו אפשר להוסיף מילונים ומונחונים שונים, עפ"י הצורך. פרט לגרסה בסיסית זו, ניתן למצוא באתר התוכנה גרסאות נוספות של מילונים עבור מגוון רחב של שפות לשימוש ללא חיבור לרשת, ובהם גם הגרסה המוצגת כאן, מילון עברי-אנגלי-עברי (המציעה תרגום מאנגלית לעברית, מעברית לאנגלית ומילון עברי-עברי). גם לכל המילונים הללו ניתן להוסיף אח"כ מונחונים נוספים, במגוון רחב של נושאים. כלים זמינים נוספים הם Babylon Builder, המאפשר למשתמשים ליצור מונחונים נוספים משלהם (את המונחונים ניתן להעלות לאתר Babylon, לשימושם של כלל משתמשי התוכנה, ולזכות אגב כך בפרסים שונים) וכן Say It – עזר המסייע ללמוד את ההגייה הנכונה של המילים.
 
 
היתרון הגדול של Babylon, ומה שבעצם הופך אותה לתוכנה כל כך טובה, הוא היותה כלי שימושי ביותר מצד אחד לציבור רחב מאד של גולשים, והקלות הרבה שבה ניתן להפעיל אותה מצד שני: העמדת סמן העכבר על המילה שאותה מעוניינים לתרגם ולחיצה על צירוף הכפתורים שמשמש לתרגום, אשר נקבע ע"י המשתמש וניתן לשינוי בכל עת, דרך תפריט ההגדרות. פרט לאופציות התרגום, התוכנה מציעה גם אפשרות לבצע המרות של שערי מטבעות, מידות פיסיקליות וזמנים וגישה אל מקורות נוספים דרך האינטרנט (אופציות חיפוש באמצעות מנועי חיפוש שונים, מידע מתוך אתרי תוכן גדולים, דוגמת אנציקלופדית בריטניקה).

בשורה התחתונה,Babylon היא תוכנה פשוט מצוינת, השייכת לקבוצה מצומצמת של תוכנות שהן בגדר חובה בכל מחשב. היא מתמקדת בטיפול בבעיה אחת ספציפית ונותנת לה מענה כמעט מושלם (מומחי האקדמיה ללשון עברית יצליחו קרוב לוודאי לאתר מספר מילים שהתוכנה אינה מכירה, אולם אוצר המילים שלה בהחלט מרשים, ועונה על הצרכים של המשתמש הממוצע, ואף מעבר לכך) ופרט לכך – מציעה עוד מספר מועט של כלים שימושיים. לא נותר אלא לקוות שגם בעתיד התוכנה לא תלקה בשיגעון הגדלות שאופייני לתוכנות אחרות (מישהו אמר ICQ?), ותמנע מהוספת עוד ועוד אפשרויות, שבסופו של דבר רק פוגעות בנוחות השימוש ומשכיחות את ייעודה המקורי של התוכנה.

רשיון: שיתופי
תקופת הערכה: 30 יום
גרסה: 4.0
גודל קובץ להורדה: 11.8 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – Ozone RAM Optimizer

 
אחת הסיבות השכיחות ביותר לתקלות ולקריסה של המחשב היא מחסור בזיכרון ראשי (RAM). כאשר יותר מדי יישומים מופעלים בו זמנית, וכל אחד מהם דורש לעצמו נתח הגון מזיכרון המחשב, נוצר מחסור במשאב החשוב הזה, ואם מערכת ההפעלה לא מצליחה לעמוד בביקוש, התוצאה היא בד"כ עבודה איטית להחריד של המחשב, גסיסה קצרה ולבסוף – המסך הכחול הבלתי נמנע או פשוט היתקעות מוחלטת של המחשב. מערכת ההפעלה מכילה אמנם כלים שונים המסייעים לה להתמודד עם הבעיה, אולם ישנם גם יישומים רבים המיועדים למטרה זו, והמבצעים אופטימיזציות שונות על מנת להקטין את הסיכוי לתקלות.

Ozone RAM Optimizer הוא אחד מאותם יישומים, המיועדים למי שאינו בקיא בנושא, וגם לא מעוניין להיות בקיא, אלא רק להשיג ביצועים טובים יותר של המחשב. התוכנה מציגה נתונים אודות הזיכרון הפיסי ואודות הזיכרון הוירטואלי של המחשב, ומאפשרת לבצע אופטימיזציה בלחיצת כפתור. ניתן לשנות הגדרות שונות, דוגמת מרווחי זמן ביצוע האופטימיזציות, סף הזיכרון שתחתיו מתבצע שחרור וכמות הזיכרון שיפונה, אך אפשר בהחלט להסתפק בהגדרות ברירת המחדל של התוכנה, וליהנות מעבודה חלקה ומהירה יותר של המחשב.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 240 ק"ב
 
 

שחקו אותה –Marblez

 
משחק הטטריס הוא אחד הוותיקים והפופולאריים שבמשחקי המחשב. כמעט לכל אחד מאתנו הייתה תקופה מסוימת שבה היה מכור למשחק, אם זה בגרסת ה-PC שלו, ואם זה בגרסת המשחק האלקטרוני הקטן והנייד, וכל הזמן ראה מול עיניו מצולעים שונים המשתלבים זה בזה, יוצרים שורות ונעלמים. במרוצת השנים פותחו אין ספור גרסאות שונות למשחק, אך כולן שומרות על הרעיון המקורי והפשוט שעומד בבסיס המשחק.

גם Marblez הוא גרסה חביבה להפליא של המשחק. אבני המשחק הן גולות צבעוניות, כאשר כל אבן מכילה שתי גולות בצבעים שונים. השחקן צריך לשלב את האבנים באופן שבו גולות בצבע זהה תהיינה סמוכות זו לזו. בכל פעם שנוצר רצף של 4 גולות בעלות אותו הצבע – הן נעלמות מהלוח ומקנות לשחקן ניקוד נוסף. ניתן לשחק בשתי רמות קושי שונות, ולהגדיר את מקשי המשחק בהתאם לרצונו ולנוחיותו של השחקן.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.01
גודל קובץ להורדה: 1.3 מ"ב
 

בפורום?? – שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

אני מנסה לצפות בסרט כלשהו בעזרת Windows Media Player. הסאונד של הסרט נשמע, אולם במקום תמונה מופיעים האפקטים הויזואליים של הנגן. כיצד ניתן לפתור את הבעיה?

ככל הנראה חסר לך המפענח המתאים – כאשר מעבירים את הסרט למחשב משתמשים במקודד כלשהו, ואח"כ, כדי לצפות בסרט יש להתקין את המפענח המתאים. מרבית המפענחים הסטנדרטיים כלולים בחבילת Nimo, שאותה יש להוריד ולהתקין. אגב, גם מי שסובל מבעיה הפוכה – רואים תמונה ולא שומעים קול – יוכל להיעזר בתוכנה זו.


הצילו! יש לי Windows XP ואני לא מצליח לכתוב בעברית בדפדפן האינטרנט שלי. מה עושים?

יישום קטן בשם Top Text, שתוכנות שונות מתקינות ללא רשות, הוא ככל הנראה הגורם לבעיה. היכנס אל לוח הבקרה, בחר באפשרות הוסף\הסר תוכנות, חפש את היישום Top Text והסר אותו.


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.


עדכוני גרסאות

Panda Anti Virus Platinum – גרסה 7.2 לאנטי וירוס המצוין.

Karteset – גרסה 1.1 לתוכנה המאפשרת לנהל כרטיסיות בקלות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by