ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחות, יש לך נייר? 
 
 פלורנס נייטינגייל והסיסאדמין של ``בית ישראל``   
 
מערכת חיים ברשת

לא נעים – המרכז הרפואי "בית ישראל" בבוסטון עשה מחווה מרגשת וחזר להשתמש בטפסי הנייר ובשליחים לאחר שרשת המחשבים שלו קרסה לחלוטין. תזכורת מכאיבה לבאג 2000

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, זה עוד פחות נעים להיות מאושפז בבית חולים שכל מערכות המחשב שלו נפלו. לפני שבועיים, כך מדווח הבוסטון גלוב, בעודו מחשבו מכרסם חתיכות מידע שאותן קיווה לצרף כתרומתו הצנועה למדע הרפואה, קיבל החוקר - שלא ננקוב בשמו - טלפון, שאותו הוא לא ישכח לעולם.

מצדו השני של הקו היה דר' ג'ון הלמקה, העומד בראש מערך רשת המחשבים הענקית של בית החולים "בית ישראל" שבבוסטון. הוא אמר לחוקר כי הצפת המספרים שלו מכבידה על המערכת ומאיימת להקפיא אלפי תיקים רפואיים ולהעביד בפרך את רשת בית החולים עד לקריסה מלאה. החוקר הספיק לצעוק "!Oh, my God" ולנתק את המחשב מהחשמל.

אבל זה כבר היה מאוחר מדי. אי שם ברשת חוטי הנחושת והסיבים האופטיים, המחברים את שני הקמפוסים הענקיים ומשרדי הלווין של בית החולים, המידע נתקע בלולאה אינסופית. הטכנאים של הלמקה סגרו את חלק הרשת בו הסתובב המידע, אך יצרו בכך מפולת דומינו של צרות חדשות.

כל המערכת קרסה, מקפיאה את הגישה לזרם האינפורמציה המסיבי – מרשמי תרופות, בדיקות מעבדה, תיקים רפואיים, חשבונות טיפול – הרצים בעורק האלקטרוני של ביה"ח מדי יום והנוגעים כמעט לכל היבט של הטיפול הרפואי במאות חולים.

"זה היה ממש כמו באג 2000 שאף פעם לא קרה" אמרה אחת מבכירות בית החולים.

הצוות הרפואי נאלץ במשך כמה ימים להוציא את טפסי הנייר הישנים מהבוידם לאחר שלא נעשה בהם שימוש במשך 6 שנים, כך שיוכלו להעביר רישומי חולים ומרשמי תרופות חיוניים. בכירים מהנהלת בית החולים תיפקדו כנערי משלוח בעוד המוסד הרפואי נאנק תחת המאבק להעביר אינפורמציה ברחבי הקמפוסים.

ניתן להניח כי אם קיים לקח כלשהו ממקרה זה לבתי חולים ושאר מוסדות גדולים כגון בנקים, חברות ביטוח וכל עסק הנשען על זרימה מהירה של אינפורמציה, הרי שמקרה זה מהווה תזכורת מפחידה של כמה תלויים הם ברשתות התקשורת, ומה יקרה אם אלה ייעלמו.

ההמולה נמשכה במשך מספר ימים, למרות משלחות ההצלה הנרגשות של מומחי התקשורת של חברת סיסקו, שהגיעו מכל רחבי האזור כדי לסייע בשיקום הרשת שקרסה. אולם לאחר שכבר הצליחו לתקן את הבלגן, הבשורה הגדולה אותה הצליחו להביא כפתרון העתידי, הייתה בניית רשת מקבילה לזו שקרסה. אתר סלאשדוט המצויין הפנה לקוראיו את השאלה: "האם אתם באמת חושבים שהתשובה לרשת ענקית ולא אמינה היא לבנות עוד רשת אחת כזו בדיוק?"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by