ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היי-טק – מכרה הפחם המודרני 
 
 מחלקת QA עברה קיצוץ תקנים   
 
מערכת חיים ברשת

ואם למישהו עוד היה ספק אודות חלום ההיי-טק המתקתק, מחקר חדש מנפץ את מה שעוד נותר משברו של החלום, ומה ניתן לעשות כדי לשפר את תנאי העובדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשעוד היה דבר כזה בארץ שנקרא תעשיית היי-טק, כל מי שהיה מחוץ לבועה והסתכל פנימה ראה הרבה אנשים שעובדים הרבה שעות, אוכלים הרבה סושי, טסים הרבה לחו"ל ומרוויחים הרבה כסף. לעומת זאת כשמישהו מבפנים ניסה לצפצף משהו על התנאים הקשים של לשבת יום שלם מול מחשב ועל כך שלא נותר בכלל זמן לבזבז את הכסף שמרוויחים, היו מייד צוחקים לו בפנים.

סגל העובדים המועסקים כיום במשרות הטכנולוגיה הנם מקבילת הצווארון הלבן לעובדי הייצור במפעלים של המאה ה-19. סובלים מבידוד חברתי, חוסר יציבות של מקום העבודה (מחר עשויים לסגור את המכרה/סטארט-אפ) ושעות עבודה ארוכות, כך קבע מחקר חדש, המגלה לנו את מה שכבר ידענו. על כך בדווח של ה-BBC.

קיים הרבה שצריך להיעשות על מנת להקל על הלחץ האינטנסיבי, חוסר השוויון והבידוד הכרוכים במשרות ההיי-טק, נאמר במחקר שפורסם ע"י שון או'ריאין, פרופסור לסוציולוגיה מאוניברסיטת קליפורניה. הוא ערך התבוננות על המאפיינים של מקומות העבודה בתחום ההיי-טק, אשר נחשבים למודל אפשרי של מקומות העבודה העתידיים.

הוא מצא שהתרבות המצ'ואיסטית, האינדיבידואליסטית של משרות ההיי-טק, מרתיעה נשים רבות מלהגיש מועמדותן למקומות העבודה, למרות שבד"כ קיים מחסור קריטי באנשים בעלי כישורים.


בודדים בצמרת

במחקרו, גילה פרופסור או'ריאין עולם תחרותי ואכזר, אשר מהנדס תוכנה אחד תיאר כ"מפעל צווארון לבן". "למרות שעובדי ההיי-טק הם יחסית חופשיים מפיקוח, לחצים אדירים ודדליינים מובילים אותם לעבוד בצורה מפרכת".

עובדי היי-טק שעובדים כמתכנתים בד"כ נראים לאנשים מהצד כמי שחיים את החלום המודרני של עבודה גמישה, שאינם כבולים ע"י הגבולות הפיזיים של המשרד, יכולים לעבוד בתנאים שלהם ומכל מקום ומייד כשהם מגיעים למקום העבודה מציעים להם הרים של אופציות ו-70 בתולות בגן עדן.

המציאות לעומת זאת, יותר קרובה לסיוט מאשר לחלום, על פי ממצאיו של פרופסור או'ריאין.

"הם מתעמתים מדי יום עם חוסר הוודאות הבודד של היזם הפרטי בשוק ותרבות שמדגישים, בעזרת דימויי ספורט ומלחמה, שהם בסופו הדבר, לבד", הוא אמר. "עבור רבים מהם אלה הם פני מקום העבודה של המאה ה-21".

שפל העסקים בבועת הדוט.קום הוסיף את חוסר יציבות המשרה לרשימת הלחצים עימם מתמודדים עובדי תעשיית הטכנולוגיה. "כשהמשבר הכלכלי היכה, הם מצאו עצמם עם ערובות חברתיות בודדות, ונידונו להתמודד לבד עם עתידם".


שליטה תאגידית

התמונה של גיק המחשבים המבודד חברתית העובד שעות ארוכות מול המחשב, רכון מעל פרוסות של פיצה קרה, הוא אייקון תרבותי שדי קשה לנער, למרות הניסיונות לשנות את התפיסה לגבי סקטור הטכנולוגיה. לפי דברי פרופסור או'ריאין, עובדי ההיי-טק הפכו למוצר הניתן לקניה ומכירה, למרות כישוריהם הכל כך מבוקשים.

הם מצויים תחת הלחץ הבלתי פוסק לעדכן את כישוריהם. ויחסים חברתיים בין הקהילות הטכניות מוגדרים ע"י האינטרסים הטכניים יותר מאשר מעסיק משותף.

"אם ביטחון ההכנסה והלמידה לטווח ארוך הייתה מחוזקת, קהילות טכניות יוכלו לעלות כמודל אלטרנטיבי חשוב לשליטה התאגידית על מקומות העבודה", סיכם פרופסור או'ריאין. המחקר מפורסם במגזין התכנים של האגודה הסוציולוגית האמריקאית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by