ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"הממשל הסיני הרג שני גולשי אינטרנט" 
 
 
מערכת חיים ברשת

כך טוען דו"ח של אמנסטי, המצייר תמונה כואבת של הידוק הפיקוח והאלימות שמפעילה "הרפובליקה העממית" כלפי גולשיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל פרסם היום הודעה לפיה אזרחים סינים, הכלואים בשל גלישה לא נכונה פוליטית, נמצאים בסכנת חיים אמיתית. בדו"ח המסכם את תמונת המצב הנוכחית של פיקוח הרשת בסין, טוען אמנסטי כי לפחות 33 בני אדם נעצרו או נאסרו עד עתה בשל גלישה לאתרים אסורים. בין העצורים נמצאים פעילים פוליטיים וחברי ארגונים שאינם חוקיים ב"רפובליקה העממית" הסינית, כגון כת הפאלון גונג.

שניים מהאסירים כבר מצאו את מותם בכלא, ככל הנראה בשל מסכת עינויים וטיפול רפואי לא מספק. עובדה זו מציבה את שלומם של שאר האסירים הפוליטיים בסכנת חיים.

אחד האסירים, לי דאווי, נשפט ל11 שנים בכלא בשל הורדת מסמכים מאתרים הקוראים לדמוקרטיזציה של סין, והפועלים מחוץ לגבולותיה. "בעת שתעשיית האינטרנט ממשיכה לגדול בסין, הממשלה ממשיכה להדק את הבקרה על המידע המקוון", נאמר בדו"ח, "נכללים בזאת סינון וחסימה של אתרים זרים מסויימים, הקמתה של משטרת אינטרנט, חסימתם של מנועי חיפוש ופעולה לסגירת אתרים בהם מידע על שחיתות או ביקורת על הממשל".


גם האמריקנים אשמים

לאחרונה פתחה הממשלה הסינית כמה אתרים שהיו אסורים לגלישה לפני כן, אך באמצעות מסננים היא מונעת גישה באתרים אלה למידע כלשהו הנוגע לסין עצמה. שר הפנים, על פי ידיעות שונות, התקין מערכת ציתות מקוונת לפעילותם של סינים המחוברים מביתם, ובעלי בתי-קפה אינטרנט נדרשים לדווח על לקוחותיהם. "כל מי שגולש ברשת נמצא בסכנה פוטנציאלית של מעצר שרירותי או מאסר", נאמר בדו"ח אמנסטי, הטוען כי מי שמפרסם מידע הנמצא בגדר "סוד מדינה" עלול להישפט למוות.

והסינים לא עושים את זה לבד. חברות אמריקניות ואירופיות מספקות להם את הטכנולוגיה הנדרשת לפקח על הגולשים שלה. לכן קוראת אמנסטי לחברות מערביות "לוודא כי הטכנולוגיה הזו אינה משמשת כדי להפר זכויות אדם בסיסיות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by