ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלונטר של פרטיות 
 
 לא פגם אבטחה. פלונטר   
 
עידו קינן

חנות המחשבים המקוונת פלונטר חושפת מידע על הקניות של לקוחותיה, בהם משרד הביטחון ויחידות צבאיות; הלקוח שגילה זאת: לא אמשיך לקנות שם; מנכ"ל פלונטר: החשיפה לא פוגעת באיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רכישות משרד הביטחון (הפרטים טושטשו)
 רכישות משרד הביטחון (הפרטים טושטשו)   
רוצים להיזכר מה קניתם בפלונטר? ואולי גם להיזכר במה שקנו לקוחות אחרים? עמוד באתר חנות המחשבים המקוונת חושף פרטים אלה לעיני כל.

ניסים (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת), לקוח של פלונטר, הזין מספר לקוח ונכנס לרשימת הקניות הפרטית שלו. "פתאום שמתי לב, שבעצם המערכת לא ביקשה ממני סיסמה", סיפר ניסים. "חזרה למסך הקודם והקשת מספר לקוח שונה הביאה איתה הפתעה: שמו המלא של לקוח, ביחד עם רשימת הקניות שלו מהחודש הנוכחי והחודש הקודם".

הזנת מספרי לקוחות שונים הציגה בפניו את שמות הלקוחות, רשימת הקניות שלהם, תאריכי ההזמנות, מספר הפריט, מחירו והערות על מוסר התשלומים (למשל, לקוחות שלצד שמם נכתב "מזומן"). פלונטר מתגאה בכך שהיא ספקית של משרד הביטחון, ומציגה בראש האתר את מספר הספק שלה אצלו. ואכן, המשרד מופיע בין הלקוחות, כמו גם יחידות צבאיות שונות. החנות גם מתפארת בהיותה מאובטחת, ונושאת את תו התקן של חברת וריסיין, אחת המובילות באבטחת המסחר המקוון.
 
 
"כלקוח של פלונטר, אני נחרד מהמחשבה על כך שפרטיי האישיים נחשפים לעיני כל", אמר ניסים. "ההרגשה שלי היא שבעבור הגדלת המכירות, מוכנים בפלונטר לעשות הכל, כולל חשיפת פרטי הלקוחות שלהם. ברור לי שאיני ממשיך לקנות שם, ובהקדם האפשרי אצור איתם קשר ואבקש להסיר את שמי מרשימת הלקוחות שלהם".

"אני לא רואה בזה פגם אבטחה, אלא רצון להראות נתונים מסוימים, שלא פוגעים באף אחד, לדעתי", אמר בתגובה מנכ"ל פלונטר, יריב נחשון. "אם מישהו נפגע, אני מבקש סליחה. אם לפי חוות דעתם של מומחי נענע, שהלקוח פנה אליהם, היא שיש פה פגיעה לפי חוק הגנת הפרטיות, אני אוריד את זה".

בתחילת החודש התגלתה פירצת אבטחה חמורה בחנות המקוונת דיבוק, אשר חשפה פרטים מלאים על לקוחותיה ורשימות קניות מפורטות. הפירצה נחסמה זמן קצר לאחר מכן.


גילוי נאות: חברת נטוויז'ן, מפעילת פורטל נענע, מחזיקה גם באתרי המכירות נטאקשן ובוקנט
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by