ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה מכסחים מחליפי מוזיקה פירטית? 
 
 וונדרפול וונדרפול קופנהגן!   
 
מערכת חיים ברשת

תשובה: בדנמרק. ראשית, עוקבים אחרי רשתות החלפת הקבצים, אח"כ דורשים מספקיות האינטרנט לחשוף את כתובת המשתמש ואז שולחים את החשבון (כולל קנס) הביתה. יעיל ואלגנטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר הרג'יסטר האנגלי מדווח על כך שהקבוצה הדנית למניעת פיראטיות (APG) הנפיקה השבוע חשבוניות מס המגיעות עד לסכום של $14,000 כל אחת, והגישה אותן לכ-150 משתמשים של התוכנות קאזאה ו- eDonkey על כך שהללו הורידו באופן בלתי חוקי חומרים המוגנים בזכויות יוצרים.

קבוצת APG עקבה במשך זמן מה אחר רשתות שיתוף קבצים ואיתרה קבצים זמינים מכתובות IP דניות – ופנתה לביהמ"ש כדי להשיג את פרטי המשתמשים מספקי האינטרנט שלהם, כשבידה צילומי מסך, של חלון קאזאה לדוגמה, המציג את הקבצים על גבי הדיסק הקשיח של המשתמש. ביהמ"ש חייב את ספקי האינטרנט להסגיר את הפרטים האישיים של המשתמשים המופללים. אח"כ נשלחו החשבונות בדואר והגיעו לסף דלתם של המשתמשים חסרי המזל שנפלו בחכתה של APG.

המשתמשים חויבו בסכומים של כ-$16 עבור כל תקליטור וכ-$60 עבור כל סרט באורך מלא שנמצאים על גבי המחשב שלהם. אם הם ישלמו את החשבון כעת וימחקו את כל החומר הבלתי חוקי מהדיסק הקשיח, יקטן סכום הקנס למחצית והם יוכלו להימנע מלהגיע לבית המשפט. אלו שלא ישלמו ייתבעו.

ועתה לשאלת מליון הדולר (או קרונות למי שמעדיף): אם ל-APG יש אך ורק את שמות הקבצים, כפי שהופיעו בקאזאה וב-eDonkey – איך הם יכולים להיות בטוחים שקבצים אלו אכן אינם חוקיים ולא "קבצים בעלי שם דומה" או קבצים לא נכונים? האם יכולה APG להוכיח מי מבני הבית הוא המשתמש שהתעסק עם הקבצים או שהם פשוט יתבעו את כל המשפחה כחלק מענישה קולקטיבית?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by