ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קשה בבוקר 
 
 שווה לנסות: תנו לבובה לישון במקומכם (מתוך ``דפקתי ברז למורה``)   
 
אחי רז

קר, אתם לא ישנים מספיק, ואין לכם סיבה לקום מהמיטה. אבל אתם עדיין חייבים לעשות את זה ולהגיע למשרד, נכון? הנה כמה עצות שיעזרו לכם להתמודד עם הרגע הנורא ביותר ביום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבועות האחרונים נעשה קשה יותר ויותר לקום בבוקר. הימים המתקררים, השעות ההולכות ומקדימות, הראות הלקויה והמפגעים הפיזיים והאנושיים שמוטלים על הכבישים והמדרכות בשעות הראשונות שאחרי פרוץ החמה, הופכים עבורנו את ההשכמה לסיוט אמיתי, שמזכיר במשהו את שגרת ימיהם של הפועלים הפלסטינים, בזמנים בהם נהגו לעשות את דרכם לעבודה בישראל.

ההתמודדות עם הבקרים המחרידים האלה הופכת אותנו לאנשים אחרים, סובלניים פחות, חסרי סבלנות, שבירים, עצבניים ולא נעימים. אחרי שנים של קיום מוצלח בצילם של מפגעים גדולים בהרבה - המיתון, הפיגועים וריחות הגוף האנושיים, מאיימת שעת היקיצה המוקדמת להכריע אותנו, ולהפוך סופית את המוח לעיסה חסרת הסבר של רקמות וקפאין.

אבל כמו תמיד אצלנו במדור, אף אחד מאיתנו לא חייב לקבל את השתן הזה בפנים כמובן מאליו. אפשר להתקומם, צריך למרוד, אין שום סיבה לקבל את הדין. הקימה לעבודה לא אמורה להחריב את חיינו. להיפך הוא הנכון - כל בוקר של השכמה למשרד צריך להאיר את ימינו בתאורה הבהירה ביותר, זוהר צפוני של התגלות אלוהית שמרחף מעלינו והופך את היום שבפתח לעוד חוויה מולטי-חושית מסעירה. ברגע שתשכנעו את עצמכם שזה כל העניין - גם אם כל האינסטינקטים שלכם יזעקו כי מדובר בשקר עצמי גס - הדרך להתגלות תהיה קצרה.

כעת אמורה התובנה הפתאומית הזאת לעטוף אתכם ברכות חמימה וריחנית של סבתא טובה. שוב אין בכם עוד כעס, אי אמון ושנאה. זה הרגע בו יש לנשום עמוק, ללמוד ולהפנים כמה מהעצות הבאות, שסייעו לנו לחיות את החיים.

א. אין שום סיבה ללכת לישון מוקדם מדי. הטענה הרווחת לפיה דרוש לנו מספר קבוע ונדיב של שעות שינה, היא פיקציה הרסנית, שהעומדים מאחוריה יצטרכו בבוא היום לתת עליה את הדין. העובדות מוכיחות בבירור שהיקיצה מאונס מכל שינה, לא משנה עד כמה ארוכה, היא לא נעימה. לכן, לכו לישון כמה שיותר מאוחר שישה ימים בשבוע, והקדישו יום אחד באמצעו - עדיף שלישי או רביעי (כשאין ליגת האלופות - שני אם יש) - כדי למלא את המצברים, כמו שאמא שלי אומרת.

ב. הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לוותר לעצמכם, ולכוון את השעון מחדש כמה דקות קדימה אחרי היקיצה הראשונית. מעשה שכזה אינו יאה לאנשים מבוגרים, מעיד על אופי חלש וחוסר יציבות נפשית, ובהכרח מוביל לדיכאון ופאסיביות שרק תהפוך אתכם לאנשים אומללים יותר ויותר בעתיד.

ג. למעשה, הכי טוב לכוון את השעון שעה קודם לזמן היקיצה המיועד, כדי להדליק את הבוילר. כך תהרגו שתי ציפורים במכה אחת: גם מקלחת חמה וגם עוד שעת שינה משום מקום.

ד. מיד לאחר שקמתם מהמיטה, הקדישו רגע למחשבה על המוסיקה שהכי הייתם רוצים לשמוע עכשיו (או טוב יותר - השיר שהתעוררתם איתו במוח), ושימו אותו בקומפקט בווליום שיא. לא צריך לדאוג לשכנים - אין סיבה שהם יקומו אחריכם.

ה. המנעו משתייה או אכילה של מוצרים המבוססים על חלב. במקרה הטוב זה ידחוף לכם לחות לקיבה וירכך לכדי דיסה נוזלית את כל מה שנמצא שם. במקרה הרע, הדיסה הזאת תבקש לצאת באמצע יום העבודה שלכם, ולא תעשה זאת בנימוס רב. הו לא.

ו. מה כן לאכול? משהו קל ומוצק אך מעורר ומלא אנרגיה, כמו קרקר עם דבש או שוקולד, טוסט עם חמאה או ביצה קשה, וכמובן קפה. הרבה אנשים שופכים חצי כוס חלב על מים פושרים וכפית קטנה של נס קפה עלית, ולא מבינים למה אומרים שקפאין ממריץ וממכר. נסו לשים 2 כפיות גדושות של קפה תוצרת חוץ, לשפוך מלוא הכוס מים, וכאמור - לא לשים חלב. עכשיו אתם חמורי עבודה - זה הזמן לצאת מהבית.


בשבוע הבא: יוצאים לשתות אחרי העבודה. איך מוצאים את מעט האנשים הנכונים ולהפוך אותם לחברים שלך, ואיך לנפות את אלו שרוצים, אבל לא רצויים.

העצה השבועית: אין שום סיבה שהמחשב שלכם לא יהיה טוב בהרבה משל חבריכם. נצלו יום בו אתם נשארים בעבודה אחרי כולם, ושדרגו את כלי העבודה שלכם בעזרת רכיביהם העודפים והלא חיוניים של עמיתיכם. כעת תוכלו לשמוע מוסיקה ביתר קלות, תוך כדי ביצוע משימות רבות בו זמנית, ותמיד יהיה בידכם התירוץ המוסרי, שמכשיר את הגניבה בזכות התועלת לחברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by