ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הלוחות החכמים שחודרים לכם לפרטיות 
 
 שלטי פרסומת – היו ימים במערב   
 
מערכת חיים ברשת

מעכשיו גם בכביש אתם קודם כל צרכנים ולא אנשים: לוח מודעות אלקטרוני "חכם" יסרוק את תחנות הרדיו להן מקשיבים הנוסעים בכביש ויציג פרסומות על פי תוצאות הסריקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסרטו של סטיבן שפילברג, "דו"ח מיוחד", מציגים לנו גרסה עתידית של לוחות פרסומות אשר מזהים את הלקוחות העוברים על פניהם ותופרים להם את חליפת הפרסומות במיוחד עבורם, על פי פרופיל דפוסי הקניות הקודמות שלהם. העתיד, כך מסתבר, נמצא מעבר לפינה עבור נהגים באזור סקרמנטו, קליפורניה.

החל מהחודש הבא, מדווח אתר ה-Sacramento Bee, שני לוחות מודעות אלקטרוניים המוצבים בצדי כבישים מהירים, יוכלו לזהות לאילו תחנות רדיו מקשיבים הנוסעים במכוניות החולפות ולהחליף את הפרסומות המוצגות על הלוח, כדי שאלו יתאימו לפרופיל הדמוגרפי של המאזינים. נשמע ממש כמו תחילתה של חדירה נהדרת (לפרטיות).

בעוד שהפרסומות בסרטו של שפילברג השתמשו בסריקת הרשתית של האדם החולף כדי לקבוע את זהותו, הלוחות האלקטרונים יצוידו בחיישנים הקולטים את תדירויות הרדיו ממכוניות ומשאיות הנוסעות על גבי הכביש. הלוחות לא בדיוק "יתפרו" באופן אישי פרסומת עבור עוברי אורח בודדים. במקום זאת השלטים יתוכנתו להחליף את המודעות בהתאם להרגלי הצריכה של רוב האנשים הנוהגים בכביש בכל שעה נתונה.

טום לנגלנד, נשיא החברה המפתחת אלאריס, אמר כי החיישנים יוכלו לקבוע אילו תחנות רדיו נשמעות ב-60% מהמכוניות החולפות. המידע הזה חשוב משתי סיבות עיקריות, לדבריו. ראשית, זה נותן למפרסמים מידע על אילו תחנות רדיו פופולריות באילו שעות של היממה. וכאשר מאחדים את המידע הנ"ל עם מאגר הנתונים הנרחב של פרופילי הצרכנים, תחנת רדיו פופולרית היא סמן מצוין לחתך הדמוגרפי של האדם ושל הרגלי הקנייה שלו, כמובן.


אנחנו יודעים איך קוראים לאחותכם

לדוגמה, רבים מקרב המאזינים לתחנות המשדרות מוזיקת קאנטרי, יהיו מעונינים ברכישת רכבי שטח, טנדרים 4X4 נוצצים ומכוניות ספורט. אם מספר רב של מעריצי מוזיקת קאנטרי נוהגים בכביש בשעה מסוימת, סביר יהיה להניח שתופיע מודעה של טנדר פופולרי על הלוח באותה שעה.

"ברגע שאנחנו יודעים איזו תחנה אתה שומעים, אנחנו יודעים עליכם המון", אמר לנגלנד בגאווה, "אנחנו יודעים בני כמה אתם, איפה אתם אוהבים לעשות קניות, מה ההכנסה השנתית שלכם והאם אתם נשואים או לא". נשמע ממש כיף, נכון?

מומחי תקשורת מודאגים כיום לנוכח החדירה לפרטיות אותה מייצגת הטכנולוגיה החדשה, ואילו משטרת התנועה המקומית מביעה דאגה בשל העובדה שהשלטים האלקטרוניים המרצדים, מסיחים את דעתם של הנהגים מהנעשה בכביש וגורמים לסיכון תעבורתי ממעלה ראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by