ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
DNA אלקטרוני בשירות האח הגדול 
 
 
מערכת חיים ברשת

מישהו בפנטגון החליט שיכול להיות ממש נחמד אם תהיה אפשרות לזהות כל משתמש ברשת ולהגביל הגישה לאתרים מסוימים; בפעם הבאה שסורקים לכם את העין, אל תבואו אלינו בטענות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות ממשלתית אמריקאית השייכת למשרד ההגנה (DARPA) השתעשעה לה בתקופה האחרונה במחשבות נרחבות ביותר של שליטה על תכנים ברשת. התוכנית אותה הגו אנשי הסוכנות אמורה הייתה, אם הייתה מתקבלת, לחתוך בבשר החי של פרטיות משתמשי האינטרנט. על כך מדווח בהרחבה אתר MSNBC.

eDNA, שם הקוד שניתן לתוכנית, נהגתה בסיעור מוחות ב-DARPA, ע"י טוני טט'ר העומד בראש הסוכנות. התוכנית מרחיקת הלכת, הייתה עשויה לשים קץ (או לפחות לנגוס בפראות) לאנונימיות, ממנה עדיין נהנים כיום משתמשי רשת האינטרנט, ע"י תיוג אי-מיילים וגלישה ברשת עם סימנים מיוחדים לכל משתמש ברשת.

הרעיון המבריק שעמד מאחורי התכנית כלל יצירת אזורים מאובטחים ברשת שהגישה אליהם תותר אך ורק למשתמשים שיש ברשותם את סימן ההיכר (eDNA) המיוחל אשר יקנה להם גישה למקומות שמשרד ההגנה האמריקאי החליט שמותר להם לגשת. המערכת אמורה הייתה לכלול שימוש באמצעי זיהוי ביומטריים מתקדמים כגון טביעות אצבעות, סריקת העין או ניתוח גלי הקול.

יש לציין כי הקמת מערכת שכזו הייתה עולה למשלם המסים האמריקאים עשרות מיליארדי דולרים וגם באובדן הפרטיות המצומקת שלו, כמובן. ב-DARPA יש להניח, היו מספר אנשים מאוד מרוצים אם תוכנית זו הייתה זוכה לאישור ולתקציב נאה.

התוכנית לעת עתה נגנזה, אך ראו הוזהרתם, מישהו בפנטגון לא אוהב את מה שאתם קוראים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by