ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעלומת הפין השוויצרי החרוך 
 
 ויהי חיקך מקלט ראשי   
 
מערכת חיים ברשת

רופא שבדי טוען כי מטופל שלו שרף את איבר המין לאחר שימוש במחשב נייד. האמנם? האם למרות הסקפטיות, תמשיכו לקחת את הסיכון?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתכן כי אדם שהניח מחשב נייד (להלן Laptop) על חיקו (להלן Lap) והשתמש בו במשך שעה אחת, הביא בכך לשריפת איבר המין שלו? כך טוען קלאס-גוראן אוסטנסון, רופא שבדי שטיפל באיש, מדען שוויצרי בן חמישים.

במכתב ששלח הרופא לכתב העת הרפואי הבריטי The Lancet, טוען הרופא כי המדען האומלל התעלם מתחושת צריבה במפשעתו עד לבוקר שלאחר מכן, אז גילה כי מבושיו האדימו והפכו מגורים. מספר ימים לאחר מכן (הנגעלים בקלות מופנים בזאת לפסקה הבאה) הופיעו שלפוחיות על איברו של האיש. בבוא שעתן, התפוצצו השלפוחיות, הזדהמו והניבו כמות מכובדת של מוגלה, בטרם החלו להגליד. איכס.

הרופא השבדי ממליץ בסוף מכתבו לקהילה הרפואית להוציא אזהרה נגד שימוש במחשבים הניידים כשהם מונחים על הירכיים. במכתבו טוען הרופא כי מטופלו לבד מכנסיים ותחתונים בעת השימוש במחשב.


"אה...אתה רציני?"

כתב אתר Wired, שניסה ליצור קשר עם יצרני מחשבים ניידים, זכה בסוף השבוע האחרון לשמוע לא מעט גיחוכים. "אה...אתה רציני?", שאל אותו נציג של חברה אמריקנית, שהתפקע מצחוק, "אני אצטרך, אה, לחזור אליך בקשר ל... אה, שאלות שלך". נציג של חברה יפנית הוסיף כי חברתו "בהחלט לא כוללת בספרות שלנו אזהרה בנוסח 'אין להניח את המחשב על הירכיים' או משהו כזה".

הטמפרטורה של מעבד במחשב נייד יכולה להגיע לכדי 70-75 מעלות צלזיוס, ומומחים אליהם פנו ב-Wired טענו כי המקרה המתואר נמצא בגדר האפשר. אחד מהם המליץ לכל משתמש להכין גזיר עץ דק שיגן עליו מפני כל צרה שלא תבוא. ועם זאת, אף אחד מהאנשים אליהם פנה האתר לא יכול היה להיזכר במקרה בו פנה אליו אדם שסבל מבעיה דומה. נו, כאילו שהאדם הראשון אליו תפנה במקרה כזה הוא טכנאי הלפטופ שלך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by