ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גן עדן של אינטרנט במדבר 
 
 חול, נפט ואינטרנט: פנאן לעסקים בדובאי   
 
מערכת חיים ברשת

'עיר האינטרנט' בדובאי היא גן עדן טכנולוגי וחברתי שפועל כאזור חופשי ומושך אליו חברות בכירות ועובדים מכל העולם. חבל שגם אנחנו לא יכולים לבוא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עמק הסיליקון החדש של המזרח התיכון כבר לא נמצא אצלנו, אלא בדובאי. בלב המדבר של הנסיכות הקטנה השוכנת לחופי המפרץ הפרסי, הוקמה עיר יפיפייה עם אגמים קטנים, עצי דקל ובנייני משרדים מפוארים, הפועלת כאזור סחר חופשי לחברות מכל העולם. האטרקציה של העיר היא שמתחת לחולותיה עוברת תשתית אינטרנט ומערכת טלפונית אינטרנט מהמתקדמות ביותר בעולם. לעיר האינטרנט צומת אינטרנט ותחנת לווין משלה.

נסיכות דובאי היא מרכז הסחר של איחוד האמירויות הערביות ופרנסתה העיקרית אינה נשענת על נפט אלא על תיירות ומסחר. ראש עיר האינטרנט הוא ד"ר עומאר בן סולימן, מהנדס תעשיה וניהול עם דוקטורט במנהיגות, שלמד ועבד בארה"ב, חזה בעליית הדוט קום ונפילתו ועדיין חולם על גן עדן אינטרנטי. ד"ר עומאר מסתובב בעיר האינטרנט עם החלוק הערבי המסורתי ומשוחח עם אנשי העסקים כסטארט אפיסט סן פרנסיסקני מיומן. את הקמת העיר הוא ממן מכספים פרטיים והיא עדיין אינה נושאת רווחים אך בגן העדן כולם אופטימיים.

בעיר האינטרנט המדברית עובדים כיום כ 5500 עובדים בני 102 לאומים, שהגיעו לעיר עם משפחותיהם, וכן מדי יום מתקבלים בעיר האינטרנט 4000 קורות חיים של עובדים נוספים מכל העולם שחולמים לעבוד שם. ההתלהבות אינה רק ברמת התשתיות אלא גם מאווירת השפע והחמימות החברתית בעיר האינטרנט של דובאי. לדוגמא: עיר האינטרנט מתוכנתת כך שבשעה 19:00 כבה האור בכל המשרדים בעיר, על מנת שהעובדים יצאו לבתי הקפה ולאירועים החברתיים הרבים המאורגנים בעיר. כמובן שמי שרוצה יכול להדליק את האור חזרה ולהמשיך לעבוד. אנשי עיר האינטרנט גילו יצירתיות גם בתחום האבטחה. העיר הקימו חברת אבטחה מיוחדת, שיצרה את אתר האינטרנט המאובטח ביותר שיכלה לדמיין והזמינה האקרים מכל העולם לפרוץ אותו. ההאקר היחיד שהצליח זכה במשרה בעיר האינטרנט.

למרות שאווירת העיר מעודדת נהנתנות יותר מאשר וורקוהוליזם, חברות רבות בעיר מדווחות על עליה של 150 עד 200 אחוז בפרודוקטיביות שלהן. בין החברות שהעבירו את מרכזן האזורי לעיר האינטרנט ניתן למצוא את מיקרוסופט, י.ב.מ, דל, אורקל, HP, קנון וסיסקו. אנשי עיר האינטרנט מסייעים לחברות אלו גם בהשגת ויזות עבודה, רשיונות נהיגה וכדומה תוך 24 שעות. כמה חבל שרק לעם הנבחר אין כניסה לגן העדן. אבל מי יודע, למה שלא תנסו לשלוח קורות חיים?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by