ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אם.אס יש 

אם.אס יש

 
 
סער קרני

גרסה 5.0 של תוכנת המסרים המיידיים MSN, ניקוי המחשב מפרסומות ומקבצי ריגול, משחק הרפתקאות מעניין וגם ההמלצות שלכם: איך להחביא קבצים פרטיים בצורה מתוחכמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – MSN Messenger

 
משתמשי מחשב רבים חשים רתיעה קלה, שלא לומר בחילה, כאשר השם "Microsoft" נזרק אל חלל האוויר. האסוציאציות שמעלה השם הזה אצל רובנו הן מסכים כחולים, שלל הודעות שגיאה בלתי ברורות, יישומים שמבצעים פעולות בלתי חוקיות ובשורה התחתונה – מחשב תקוע. אולם חייבים לומר את האמת: ענקית התוכנה מסיאטל אחראית גם לכמה וכמה תוכנות מצוינות, שחלקן הגדול זמין להורדה חינם אין כסף, ואחת הדוגמאות היא תוכנת המסרים המיידיים MSN Messenger, שגרסה 5.0 שלה הושקה לאחרונה.

היתרון הגדול ביותר של התוכנה ביחס למתחרות שלה הוא עובדת היותה זמינה בלא פחות מ-26 שפות, כולל עברית, ערבית ורוסית. לפיכך, גם מי שאינו שולט באנגלית יכול להשתמש בתוכנה וליהנות מהיתרונות שהיא מציעה, מבלי לשבור את השיניים בשפה לא מוכרת. פרט לכך, התוכנה מציעה שלל אפשרויות, שבבסיסן היכולת לתחזק רשימת חברים, ולדעת מי מהם מחובר לרשת בכל זמן נתון (בהנחה שהחברים שלכם לא מתחברים במצב "בלתי נראה"). אפשר לשוחח עם כל חבר בנפרד, או לצרף לצ'אט אחד מספר חברים, כאשר מתקבלת אינדיקציה בכל פעם שמישהו מהחברים מקליד הודעה.
 
 
בין הכלים השונים שניתן למצוא בתוכנה: ניהול שיחות טלפון דרך האינטרנט במחיר מוזל, שיחות וידאו ושיחות קוליות תוך שימוש במצלמות רשת ובמיקרופונים, החלפת קבצים, משחקי רשת מול חברים, משלוח הודעות SMS, חיפוש חברים חדשים לפי תחומי התעניינות, גלישה משותפת באינטרנט, בדיקת חשבונות דואר אלקטרוני ב Hotmail ישירות מתוך התוכנה וגישה אל שירותים רבים ומגוונים ברשת האינטרנט. הקפידו להוריד את הגרסה אשר מתאימה למערכת ההפעלה שברשותכם!

מי שבכל זאת מעדיף את הגרסה האנגלית של התוכנה – יוכל למצוא אותה כאן.

רשיון: חופשי
גרסה: 5.0
גודל קובץ להורדה: 3.83 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – Spybot Search & Destroy

 
כידוע, תוכנות חופשיות רבות מוסיפות לקיים את עצמן ע"י הצגת פרסומות בעת השימוש בהן, אולם קיים הבדל עקרוני בין תוכנות Adware לבין תוכנות Spyware: תוכנות מהסוג הראשון מסתפקות בהצגת הפרסומות באזור כלשהו בחלון התוכנה ותו לא, ואילו תוכנות מהסוג השני מכילות גם קבצי ריגול, המותקנים בדיסק הקשיח ללא ידיעתנו (אלא אם אתם מקפידים לקרוא את כל סעיפי רשיון השימוש בתוכנות, ואתם לא) ומשדרים אל אוויר האינטרנט מידע פרטי אודותינו, ובפרט נתונים אודות אתרים שבהם ביקרנו. התופעה המגונה הזו כבר נדונה בעבר, אולם היא הולכת ומתפשטת ביתר שאת, ואין ברירה אלא לשלוף ציפורניים פעם נוספת ולצאת למערכה.

Spybot Search & Destroy היא אחת התוכנות היותר מומלצות, שבעזרתן ניתן להילחם ב-Spyware. התוכנה סורקת את הדיסק הקשיח, מאתרת רכיבי ריגול מוכרים על סמך מסד הנתונים שלה (הניתן לעדכון ישירות מתוך התוכנה על בסיס קבוע) ומסלקת אותם, לרוב באופן המאפשר את המשך פעולתה התקינה של תוכנת האם, אשר התקינה את אותם רכיבים. בעזרת אופציית הסריקה ניתן לקבל רשימה של כל ה-Spyware המותקנים במחשב והתוכנות אשר אחראיות להימצאותן, ובלחיצת כפתור נוספת ניתן לתקן את כל הבעיות שהתוכנה מאתרת. בנוסף, בעזרת התוכנה ניתן לנקות עדויות מפלילות, דוגמת Cookies, רשימת האתרים האחרונים שאליהם גלשתם, קבצים אחרונים שהיו בשימוש ועוד. באתר התוכנה ניתן למצוא רשימה מלאה של קבצי הריגול, חוטפי דפדפן, סוסים טרויאניים ומטרידים אחרים שמהם ניתן להיפטר באמצעות התוכנה.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.1
גודל קובץ להורדה: 2.4 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Wonderland

 
כדי ליצור משחק טוב לא צריך יותר מדי. די ברעיון מוצלח (והוא אפילו לא מוכרח להיות מקורי), גרפיקה צבעונית שתופסת את העין, אפקטים קוליים מתאימים – ויש לכם משחק ביד, או ליתר דיוק, במחשב. הנוסחה הפשוטה הזו פועלת גם במקרה של Wonderland, משחק הרפתקאות משעשע, בכיכובם של יצורים עגלגלים חמודים. שלבי המשחק מורכבים ממבוכים תלת ממדיים, והמטרה היא לאסוף את כל המטבעות הצבעוניים המפוזרים במבוך ולהגיע בשלום אל שער היציאה.

כמובן, ישנם מכשולים שונים המקשים על השלמת המשימה, והשחקן צריך למצוא פתרונות לכל מיני בעיות: נחלי מים, מחסומי לייזר, סרטים נעים, פגזים מסוכנים ועוד. לעזרתו באים שלטים קטנים המצויים על רצפת המבוך, ובהם הוראות ורמזים כיצד ניתן להתגבר על המכשולים. הגרסה המלאה של המשחק מכילה לא פחות מ-85 מבוכים שאותם צריך לפתור, ובגרסת הדמו ניתן להתמודד עם ששת המבוכים הראשונים.

רשיון: דמו
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 3.9 מ"ב
 

התוכנות שלכם

רפאל מאשקלון מבקש להמליץ על RealHiddebn: "מדובר בתוכנה חופשית, המאפשרת להחביא קבצים פרטיים בתוך קבצים אחרים, כדי שלא ניתן יהיה לגלות אותם. למשל, ניתן להסתיר תוכנה או יישום כלשהו בתוך קובץ מוסיקה בפורמט MP3, וכאשר מפעילים את השיר, הוא מנוגן כרגיל, אעפ"י שבתוכו מוחבא קובץ נוסף. כדי לחלץ את הקובץ צריך להקליד את הסיסמה המתאימה, אשר נבחרה כאשר הקובץ הוסתר."

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות

KazaA Media Desktop – גרסה 2.0.2 לתוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית.

Babylon Pro – גרסה 4.0 למילון המקוון. בגרסה זו קיימת גם אפשרות תרגום מעברית לאנגלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by