ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
1984 – גרסת המחזמר 
 
 גולדשטיין היזהר, יאנוש ורפול מוכנים   
 
מערכת חיים ברשת

הפנטגון מפתח מערכת שתוכל לעקוב אחרי כל הפעילויות הרשומות של אזרחי ארצות הברית, ולזהות מתוכם טרוריסטים. עכשיו כבר לא ברור מי יותר מפחיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעילי זכויות אזרח בארצות הברית חוששים כי פניה של ארצם עומדים להשתנות ללא הכר בזמן הקרוב. ביום שלישי עבר בקונגרס החוק המקים את המשרד לביטחון פנים, ובתוכו סעיפים המאפשרים לרשויות לצותת לתאי דואר של חשודים במעשי טרור גם בלי קבלת צו מבית המשפט, ובמקביל הצהיר היום הפנטגון כי אנשיו מפתחים טכנולוגיה חדשה שתאפשר למעשה מעקב אחר מעשיו של כל אזרח אמריקני, על מנת לגלות דפוסים חשודים ולהתריע על אפשרות של תכנון פיגוע. במוחם של פעילי זכויות האזרח שב ועולה צירוף המילים "האח הגדול".

המערכת, שזוכה לשם המעורפל - Total Information Awareness, "מודעות מידע מקיפה", אמורה לסרוק את כל הפעילויות הנרשמות בבנקים, חברות כרטיסי אשראי, סוכנויות נסיעות, מוכרי נשק ואפילו חברות שירותי בריאות. כך תוכלנה רשויות אכיפת החוק, אליהן מתכוון הפנטגון להעביר את המערכת, לזהות למשל את מי שרכש נשק, החל בלימודי תעופה ונרשם לתואר ראשון בכימיה.

תת שר ההגנה האמריקני פיט אלברידג' אמר ל-msnbc כי הפרויקט שעלותו 10 מיליון דולר תוכל לעזור לזהות טרוריסטים שעד עתה לא היו על הכוונת של הממשל. לטענתו מדובר במהלך נאות לאור המציאות החדשה שבאה בעקבות הפיגועים בתאומים ובפנטגון.

במקביל מנסה הפנטגון לפתח טכנולוגיה שתוכל לתרגם במהירות שפות זרות לאנגלית. הדבר יסייע לרשויות הביטחון האמריקניות לעקוב אחר חשודים בתוך ארצות הברית אך בעיקר מחוצה לה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by