ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך השלם למצלמות רשת - חלק 2 
 
 
דורון טילמן

מיקרופון פנימי, שליטה על איכות התמונה, חיישן תנועה ועוד. מה צריך לבדוק ועל מה צריך להתעקש כשקונים מצלמת רשת. ויש גם השוואות מחירים והמלצות גולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצלמה על גלגלים. לא רואים אותם, אבל הם שם
 מצלמה על גלגלים. לא רואים אותם, אבל הם שם   
בשבוע שעבר עסקנו בחיישן הצילום - CCD או CMOS - שמשפיע על איכות התמונה וגם על המחיר. הזכרנו את נושא הרזולוציה בה תצטלמו, שמשתנה בין תמונה בודדת לסרט שלם וכיצד היא משפיעה על כמות התמונות לשניה שילכדו בעדשה. קחו גם בחשבון האם אתם רוצים מצלמה שמתחברת למחשב, ואם כן האם באמצעות USB, או שיש לכם צורך במצלמת רשת עצמאית. השבוע נשלים את סקירת התכונות והמשתנים שיש לבדוק לפני קניית מצלמת רשת ונסיים בהמלצות ובהשוואת מחירים.

1. תנאי תאורה
כפי שציינו קודם, חיישני CMOS רגישים פחות לאור לעומת CCD ובמקרים רבים גם לא מציינים מהי רגישות המצלמה לאור. במידה ומופיע ערך בשם LUX, כדאי לדעת שככול שהמספר יותר גדול יש צורך ביותר אור כדי לקבל תמונה ברורה.

2. מיקרופון פנימי
סביר להניח שתרצו להישמע ולא רק להראות. מרבית המצלמות יכילו מיקרופון פנימי אשר מתחבר לשקע ה-Line In בכרטיס הקול שלכם. כדי לקיים שיחה נורמלית, יהיה עליכם להצטייד בכרטיס קול Full Duplex (נגינה והקלטה בו זמנית). תכונה זו קיימת גם בכרטיסי קול ישנים יותר, אבל מעבר לכך, כל עוד החיבור לאינטרנט מהיר מספיק, השיחה תהיה באיכות סבירה בהחלט.

3. קביעת איכות תמונה
פרט לנתונים כמו רזולוציה, מיקוד ורגישות לאור, ישנם גורמים נוספים שישפיעו על התמונה. אם איכות חשובה לכם במיוחד - כדאי להשקיע במצלמה שנותנת לשלוט בנושאים כמו חשיפה (Exposure), בהירות (Brightness), White Balance וכדומה. במרבית המקרים שליטה בערכים אלה נעשית דרך התוכנות השונות.

4. חיישן תנועה
במקום להפעיל את המצלמה כל הזמן, ניתן לרכוש מצלמה הכוללת חיישן לזיהוי תנועה שיפעיל את המצלמה במקרה של תזוזה באזור. אבל גם אם אין ברשותכם חיישן שכזה, תוכלו להסתפק במגוון רחב של תוכנות אשר מזהות שינויים בתמונות שצולמו.
 
מצלמה עם תריס. בעקבות פארוק, כנראה
 מצלמה עם תריס. בעקבות פארוק, כנראה   
5. כפתור Snapshot
תוספת קטנה זו מאפשרת למצלמה לבצע לבד פעולות שבדרך כלל דורשת רצף של כמה פקודות בתוכנה כזו או אחרת. בהתאם למצלמה, לדרייברים שלה ולתוכנות המסופקות איתה, הכפתור יאפשר לצלם תמונה בודדת ולצרף אותה לדואר אלקטרוני, לשלוח אותה לעריכה וכדומה.

6. חצובה/מעמד
מצלמת הרשת נועדה לעמוד במקום אחד ולכן מצוידת בחצובה או מעמד כלשהו שיאפשרו לה לבצע פעולה זו גם במקומות קטנים ולא יציבים (צג המחשב למשל). כדאי לבדוק אם מדובר במעמד יציב וחזק, ואם ניתן לסובב ו/או להטות את המצלמה כך שתוכלו להצטלם גם אם אתם לא יושבים מולה. בחלק מהמקרים, ניתן לכוונן ואף הסיר את המעמד לחלוטין. במידת הצורך תוכלו לרכוש מצלמה בעלת חצובה ממונעת, כך שתוכלו לעקוב גם אחר אובייקטים נעים.

7. תריס פרטיות
לפני המצאתו של התריס ושילובו בחלק מהמצלמות, היינו יכולים ליהנות ממגוון אנשים אשר ששכחו לרגע כי תמונותיהם משודרות בכל העולם בעודם עוסקים בענייניהם הפרטיים והפרטיים מאוד. במקום להתעסק עם לחיצה על כפתורים, סגירת תוכנות וכיבוי מחשבים, פשוט הסיטו את התריס אל מול העדשה וחסל סדר מציצנות. לחילופין, אתרו פריט לבוש כלשהו והשליכו אותו על המצלמה.

8. תוכנות נלוות
הדבר האחרון שיש לשים לב לגביו, הוא התוכנות שמגיעות עם המצלמה. למרות שאפשרויות דומות, אם לא טובות יותר, תוכלו להשיג גם מתוכנות שאפשר להוריד מהאינטרנט, אבל לעיתים תהיו זקוקים לתוכנות של היצרן כדי להפעיל תכונות יותר ייחודיות.
 
 
וכקריאת רשות - לפניכם מספר מדריכים והסברים לרכישה ותפעול של מצלמות רשת

מושגים מעולם מצלמות הרשת

הוראות והסברים לשימוש בתוכנת נטמיטינג של מיקרוסופט, ויש גם מדריך בעברית.

שני מדריכים העוסקים בנושא, החל מרכישת המצלמה, ועד בניית אתר עם התמונות שלכם.

מדריך פשוט לשידור וידאו זורם (Stream) עם מצלמת רשת

פתרון בעיות של שידור וידאו עם Yahoo Messenger

חברת אינטל מציעה לבעלי המצלמות שלה, ולא רק, להשתמש בשיחת בדיקה כדי לוודא כי תוכנת ה-Netmeeting שלכם עובדת כמו שצריך עם המצלמה.

ומובן שאף מדריך לא יהיה מושלם בלי סקירת מחירים וביקורות משתמשים.

כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה ובאתר Netsupport ואם יש עוד נושאים שמעניינים אתכם/ן, ספרו לנו על כך, בתגובות, או בפורום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by