ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לטיב לאלמר וליל לייטס 
 
 יש דסקטופ אחר   
 
מערכת חיים ברשת

לינדוס משיקה גרסה 3.0 שלה, ולראשונה נדמה כאילו יש תחרות אמיתית למיקרוסופט בשוק המחשבים הבייתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לינדוס, חברת התוכנה האמריקנית ששמה לה למטרה להתחרות במיקרוסופט בשוק מערכות ההפעלה הביתיות, שיחררה השבוע את גירסה 3.0 של מערכת ההפעלה שלה, לראשונה כמוצר נפרד ולא כדסקטופ ה"מולבש" על לינוקס.

כעת משווקת מערכת ההפעלה כחבילת תוכנה מושלמת, המסוגלת מחד להריץ עליה תוכנות פופולריות המיועדות לחלונות, כגון word ו-excel (בהתבסס על טכנולוגיית ה-Wine), ומאידך מציעה את מערך תוכנות החינם העצום של לינוקס. כדי להעניק למשתמש בה מושג על העושר הבלתי נדלה של תוכנות הלינוקס הקיימות, הוסיפה החברה את יישום "Click-N-Run Warehouse", קטלוג מקוון המכיל 1,600 תוכנות, מקומפלות למהדרין ומוכנות לפעולה. הגיקים יאמרו, ובצדק, שאין כאן יותר מקטלוג שעושה את החיים נוחים יותר. ניתן לומר לגיקים, ובצדק, כי חיים נוחים הם משאלת לב של לא מעטים.

משאלת לב אחרת היא בוודאי חיים זולים יותר, ולינדוס אכן זולה יותר ממתחרתה המיקרוספטאית, כשהיא מתמחרת ב-129 דולר, או 119 דולר למי שמוכן לוותר על דיסק ההתקנה ולהוריד את מערכת ההפעלה מהרשת. לשם השוואה, הגרסה הביתית של Windows XP עולה כ-200 דולר, ואשרי המשלם.

בענקית הכלבו האמריקנית Walmart כבר התחילו למכור מחשבים המבוססים על לינדוס 3.0, והללו נמכרים במחיר המבדר של 199 דולר, ולאמריקנים בעלי יכולת פירוק והרכבה בסיסיים כדאי לקנות את המחשב, לשמור על מערכת ההפעלה, ולמכור את החלקים תמורת 100 דולר בשוק השחור הקרוב לביתם. חברת StepUp עובדת בימים אלה על השקת Tablet PC שיתבסס על לינדוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by