ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוליווד מאכילה אתכם סרטים 
 
 פוטר: NOT coming to a website near you   
 
מערכת חיים ברשת

אולפני הסרטים המובילים מאפשרים הורדת סרטים למחשב רק לאמריקאים משתמשי "חלונות". לקולנוע הם דווקא רוצים שתלכו גם באיראן ואת הטריילר הם יפיצו ב-QuickTime

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר נפל דבר בהוליווד, כאשר חמישה מאולפני הסרטים המובילים השיקו את מובילינק, אתר אינטרנט להורדת סרטים וצפייה בהם במחשב האישי. מדובר בצעד ענק לעולם הקולנוע במרחב הקיברנטי, אך עיר הסרטים מעדיפה להתייחס רק למרחב הגיאוגרפי הקרוב שלה. אם תגלשו אל האתר תגלו התנצלות על כי השירות ניתן בשלב זה רק למשתמשים מארה"ב. אין אפילו אימייל ליצירת קשר למי שרוצה לשאול מתי יגיעו הסרטים לאתר הקרוב לביתך, אם בכלל. את ההכנסות מכם הם ישמחו להמשיך לגרוף בקופות הקולנוע אבל בשביל האינטרנט אתם כנראה לא מספיק מפותחים. אך על תמהרו להיעלב, שכן גם בין האמריקאים הוליווד מפלה.

השבוע הסתבר כי גם משתמשי המקינטוש אינם יכולים ליהנות משירות הסרטים החדש מפני שהוא תומך במערכת הפעלה "חלונות" בלבד. הוליווד ואפל צעדו יד ביד זו תקופה ארוכה, החל מהופעתם של מחשבי המקינטוש המעוצבים כניצבים בסרטים, דרך השימוש של יוצרי הסרטים בתוכנות של אפל ליצירת אפקטים מיוחדים בסרטים ועד לטריילרים (קדימונים) לסרטים שבדרך, אשר יוצאים לרוב בפורמט QuickTime.

זוהי מכה קשה לאפל, שמשתמשיה הם צרכנים רעבים של מולטימדיה ופס רחב. ג'יימס רמו, מנכ"ל מובילינק, טוען כי עד כה לא נמצא פתרון אבטחה הולם שיאפשר שירות הורדת סרטים למשתמשי מאק או למשתמשים מרחבי העולם. אבל הסיבה האמיתית היא כמו תמיד, כסף. מסת הגולשים מורכבת מאמריקנים משתמשי "חלונות" וכל השאר פשוט פחות מעניינים.

משתמשי המאק בארה"ב מהווים רק 5% משוק המחשוב השולחני וחברות מולטימדיה רבות משקיעות בהם פחות או בכלל לא, עקב כך. לראיה, אתרי פס רחב ושירותי וידאו ומוסיקה נוספים ברשת כמו CinemaNow ואפילו יאהו לא תומכים במאק. גם לנאפסטר ורילנטוורקס לקח זמן להוציא גרסאות מאק, ולאחרונה התבשרנו שתוכנת המדיה הפופולרית MusicMatch הפסיקה את הפצת גרסת המאק שלה.

תגובת אפל למצב מעורפלת ואדישה משהו: "רוב יישומי המולטימדיה שלא תומכים בנו הם על גבול הלא חוקי ואנחנו בטח שלא רוצים לתמוך בדברים כאלו. בקשר למובילינק, זה ניסוי מעניין אבל אם מסתכלים על תעשיית המולטימדיה היום, לא בטוח שזה מה שהצרכנים רוצים ושזה בכלל יחזיק מעמד".

אז מה אתם מפסידים? האולפנים העומדים מאחורי מובילינק הם פאראמונט, וורנר ברוס, סוני, יוניברסל ו-MGM, והגולשים המיוחסים שעומדים בקריטריון ההוליוודי יכולים להוריד למחשביהם קלאסיקות ישנות וחדשות של החברות הללו, לרבות הארי פוטר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by