ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהכיסים מלאים, הזרוע נטויה 
 
 פאלם Zire של ממש בשעון יד   
 
מערכת חיים ברשת

בחזון של ביל גייטס עולם המחשוב האישי עושה עוד צעד לכיוון האינטימי: שעון שהוא פאלם, שעון שהוא סתם נודניק ומקרר שיודע יותר מדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גייטס בקומדקס: ממשיך לאנוס אותנו אל ה-tablet pc
 גייטס בקומדקס: ממשיך לאנוס אותנו אל ה-tablet pc   
הבשורה של תערוכת קומדקס 2002, אשר נפתחה אמש (א') בלאס וגאס, היא בעיקר שעונים. הדבר הכי חם בתערוכה הוא שעון הפאלם, Wrist PDA, של חברת השעונים Fossil. בדגם הקודם של השעון הוא היה קצת מגושם ולא פעל כפאלם מלא אלא רק הסתנכרן עם נתוניו. הדגם החדש הוא ממש שעון, עם מסך דק של 160 על 160 פיקסלים וגם ממש פאלם, עם מערכת הפעלה Palm OS ופיצ'רים זהים למדי לפאלם Zire. דונלד ברואר, סגן נשיא לטכנולוגיה ב-Fossil, אמר בתערוכה כי כיסיהם של אנשים כבר מלאים בגאדג'טים, וכי הוא תולה תקוות רבות במעבר לאזור הזרועות.

מי שמקבל את התפיסה הזאת בזרועות פתוחות הוא לא אחר מאשר יקירנו ביל גייטס. מסורת רבת שנים היא שגייטס נושא את הנאום הפותח בתערוכת קומדקס ונותן לעולם הצצה אל הדבר הבא. באותו נאום פתיחה נפלו לו פעם ה"חלונות" בעת הדגמתם ושם גם אמר בשנת 95 שהאינטרנט היא תופעה חולפת שלא תמריא. החזון דהיום של ביל גייטס נוטה אף הוא אל הזרוע הנטויה. לדבריו, "הדבר הבא", הוא המעבר ממחשוב אישי למחשוב באמת אישי, אינטימי אפילו.
 
 
המעבר לחפצים קטנים וחכמים הוא עוד ניסיון של מיקרוסופט להרחיב את גבולות האימפריה שלה לשווקים חדשים. מבין הגאדג'טים החדשים באינקובטור של מיקרוסופט, הציג גייטס בתערוכה שעון מעורר נייד שמסתנכרן עם לוח הזמנים שלכם ועם נתוני תנועה, מזג אוויר וכדומה, על מנת לחשב עבורכם באיזו שעה להעיר אתכם בדיוק וכמה פעמים עוד תוכלו ללחוץ על ה"נודניק" מבלי לאחר. הוא מוכן לגלות גם שבמיקרוסופט עובדים על מקרר חכם שמציג תאריכי תפוגה של מזון לצד חדשות ספורט ואקטואליה (כדי שהמאמא עוף שלכם תדע מה קורה בעולם גם לאחר מותה בהקפאה...). והחזון אינו שלם, אם לא נציין שה-Tablet pc יחליף את כל המחשבים הניידים בעולם בהדרגה ויחסל את הצורך בעטים וניירות. אמן, הללויה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by