ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מהספאם ועד לכלא הצבאי 
 
 סבא מבקר בשדות ה-MSN שוב. הפעם הם התחילו   
 
גדי שמשון

MSN השאירו לסבא לינק ספאם ריחני באמצע הפורום שלו, דובר צה"ל משנה את דעתו, וחייל שפרסם מידע באינטרנט חטף שנה וחודשיים בפנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרסום ויראלי משהו אקסטראורדינר

למורעלי צבא בלבד: אתר Iסיירת
 למורעלי צבא בלבד: אתר Iסיירת    
במסגרת עבודות השירות שסבא לינק מרצה בנענע, הוא מנהל לאחרונה את פורום "תרבות דיגיטלית". ספאם שהופיע השבוע גרר דיון (מה שהשאיר את השיקוץ במקום, אבל חרבתי להם את הלינק) בנושא "הפרסום בפורומים – לאן?". בניגוד לפרסומים הפרטיים-אישיים, כאשר סופרים מתחילים ממליצים על ספרם, נוכלים צעירים מציעים משחקי פירמידה וקשישים תורכיים הכותבים הודעות סמי-שנונות כדי להכיר בחורות, הפרסום הזה נוצר על ידי משרד יחסי ציבור ש"מתמחה" בשיווק באינטרנט. כן, כולל ספאם בפורומים.

בהודעה לעיתונות של משרד יחסי הציבור, גוב-קרטין (שפורסמה באתר "מחלקה ראשונה" של העיתונאי יואב יצחק), כתב אבי קרטין, מבעלי המשרד: "לקבוצת דיון חזקה יש את כל המרכיבים של מבנה קבוצתי אחר: יש לה חוקים, נורמות וכללי התנהגות, מאבקי שליטה, איחוד בזמן משבר וכו'. ככל שהמבנה הזה גדל ההשפעה התקשורתית שלו יכולה להיות חזקה יותר ולכן זיהוי משברים דרך קבוצות דיון הוא כלי יעיל מאוד".


מה יש לומר, צודק. ומאליה עולה השאלה – עם כזו הבנה בפורומים, מה פתאום לפרסם הודעה עילגת כדי להזמין את הקהל לריאיון חי עם רובי וויליאמס ב-MSN? בפורום תרבות דיגיטלית בנענע מתאספים בעיקר שרידי הבראנז'ה של הרשת כדי לשתות תה ולרדת על הודעות כמו שפרסמתם. אתם יודעים, לחתום בתור "רונית 56" ולסיים את ההודעה עם "לא כדאי לפספס..." זה בדיוק מה שמדליק אותנו, אבל לא מהסיבות שנדמה לכם. מצד שני, הלקוח הוא MSN, ואלו, אתם יודעים את דעתי, לא באמת מבינים באינטרנט כדי לסרב לשלם על שירות כזה. אפשר לעשות את זה הרבה יותר נכלולי ויעיל, חברים (תודה לגולשת הפורום "נוסעת סמויה").


חייל, שמור סוד

לפני חודשיים פרסם העיתונאי יואב יצחק ב"גלובס" כתבת ש-ע-ר-ו-ר-י-ה, על אתר אינטרנט הכולל בתוכו מידע מקיף על צה"ל, עם מאות תמונות, מספרי יחידות, פירוט בסיסים וכו'. בכתבה צוין כי בעקבות פניית השר צחי הנגבי לפואד, נפתחה חקירה באשר לחיילים שכנראה שתפו פעולה בבנייתו. יואב הנרעש ציין בכתבה כי "לא נפרט כאן את "פועלו" של אותו אתר, גם לא ניתן כאן את כתובתו, כדי למנוע נזק גדול עוד יותר לבטחון המדינה".

בהנחה שלשירותי הביטחון של איראן ועיראק יש כבר מזמן (האתר קיים מ-1997) עותק של האתר והם לא קוראים את נענע, ומאחר והאתר רשום בכל האינדקסים וכתובתו הופיעה גם ב"ידיעות אחרונות" ואף בביטאון צה"ל, "במחנה", נראה שעם כל ההערכה לתרגיל הגדלת חשיבות הידיעה, אפשר לספר לכם בשקט בשקט שמדובר באתר Iסיירת. אגב, לטענת פרקליטי האתר, המידע הבעייתי כבר הורד ממנו.
 
 
את הלינק אפשר לתת, אבל מאוד לא בטוח לסייע ליוצרי האתר. יצחק, שהוסיף פרשנות כי "יש ויש בידי ישראל אמצעים די הצורך כדי לשים יד על ישראלים שמשתפים פעולה עם אתר שכזה", ידע על מה הוא מדבר. למרות ש"האתר שכזה" נוצר על ידי "מורעלי" צבא ישראלים, זה לא עזר להם. בסוף השבוע פורסם ב"הארץ" כי חייל צה"ל נידון ל-14 חודשי מאסר, לאחר שנתגלה כי העביר למפעילי האתר באימייל מידע רב ותמונות. אם 14 חודשים בכלא שש לא מרתיעים, אני לא יודע מה כן.

דובר צה"ל מסר לגל מור מ-Ynet לפני חודשיים: "צה"ל אינו מתכוון לפעול נגד אתרים מסוג זה משום שאינם מייצגים אלא את עצמם". ל"הארץ" אמר הדובר השבוע כי "בצה"ל רואים בחומרה רבה את התופעה, ולא יהססו לנקוט צעדים משפטיים כנגד מבצעי עבירות מסוג זה בעתיד". מוסר השכל? שלדובר צה"ל, כמו לסבא לינק, מותר לשנות את דעתו, ושכמו שברוטר.נט כבר למדו על בשרם, עם יואב יצחק לא מסתבכים בשאלות של לינקים.


הכל התחיל בנאצר

סבא לינק מזמן לא הרגיש את עצמו כה קשיש. השבוע הוא חשב לכתוב על פרשת התאבדות הנער אחרי חקירת הסמים ביהוד, ולתדהמתו התברר לו כי רון מיברג, הוא ולא שרף, כבר הביא פלאכטה של כמה אלפי מילים, שלא ממש רחוקה מדעתו (סבא רק רוצה להוסיף שגם ללחץ החברתי המסריח של החבר'ה בתיכון, ולא רק למשטרה, יש חלק בטרגדיה).

מילא מיברג, גם גל מור, שכתב השבוע על אריאנה – אנה וגנר – מלמד, לקח ללינקי את ההרחבה של האייטם שלו מהשבוע שעבר מתחת לאף.

ככה זה. בסוף השבוע יש לאותם מתי-מעט שנותרו בביצה את סבא לינק, גל מור, הניוזלטר של עידו אמין וזה של הקונספציה – וכאן אנו מציינים רק את הגרעין הקשה. כולם מאזכרים לא מעט זה את זה, כי כמה אייטמים מעניינים כבר יש. אנו לא בימי הבועה או אלו שקדמו לה, כשבכל יום הומצא קונץ-רשת אחר, שאם לא קראת עליו לא היית מעודכן.

בגלל שלא היה כוח לעקוב אחרי הכל, הועתק מ"וויירד" תרגיל "חדשות סוף השבוע". בשביל זה יש כתבים. גל מור התחיל את המדור הראשון בוואלה, אחריו עשתה זאת רוני גלבפיש המעטירה – וב"נענע" עשה את הסיכום יוני שדמי, שהיינו מתים שישלח לנו תמונות משירותו הצבאי, אבל הוא מסרב.


- - - -

דואר זבל - סבא לינק בדיוור ישיר. מיטב רכילות הרשת, באורך סביר ומנוסחת היטב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by