ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין, אין, אין כמו לינוקס 
 
 נשבר הזין, נפתח הקוד   
 
מערכת חיים ברשת

העולם מחייך אל מערכת ההפעלה החתרנית (מיל.): אנליסטים צופים הכפלה של כוחה בשוק השרתים, ואיחוד כוחות רק משפר את הסיכויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שנת 2003 תהיה שנת הזינוק הגדולה של לינוקס, אם להאמין לתחזית של חברת האנליסטים (המילה הזו) Gartner Dataquest. ויותר משזו בשורה משמחת לחובבי לינוקס באשר הם שם, זוהי בשורה משמחת לשוק השרתים, שתוך ניצול העלויות הנמוכות של מערכת ההפעלה פתוחת הקוד, יראה צמיחה, לראשונה מאז שנת 2000.

אלא שאם שוק השרתים יראה צמיחה של אחוז אחד בלבד, הרי שעל פי התחזית צפויים להימכר 800,000 שרתים העובדים עם לינוקס, פי 2 מב-2002. ג'ף היואיט, האנאליסט מבית גארטנר, צופה כי מכירת השרתים מבוססי הלינוקס תניב הכנסות בסך של ארבעה מיליארד דולר בשנה הבאה. חלק ניכר מהגידול ינבע מכך שיצרני השרתים, שכבר חתכו במחיר השרתים עד העצם, יוכלו להציע מחירים נמוכים יותר בשוק התחרותי עד אימה, רק אם יקצצו ניכרות את ההוצאות על תוכנה.

היואיט טוען שהגידול העצום יחייב את יצרני השרתים להקים מערכי מכירות, שיווק ותמיכה שאינן קיימות כיום. "מס שפתיים לא יספיק כאן. היכולת לבצע ולהראות השתתפות בשוק שרתי הלינוקס תהיה חיונית כדי לקחת נתח בצמיחה הנובעת ממערכת ההפעלה הזו", אמר היואיט ל-CNET.


לינוקס יונייטד

וכמו כדי להראות שלפחות חברות הפיתוח והשיווק של לינוקס מוכנות לקפיצה הגדולה, תצגנה ארבע חברות את המוצר המשותף שלהן, ה-UnitedLinux בתערוכת קומדקס 2002. השילוב המסקרן בין חברת SuSE הגרמנית (שלאחרונה חשפה מערכת המסוגלת להריץ תוכנות ווינדוס פופולריות על לינוקס), קבוצת SCO, וכן Turbolinux היפנית ו-Conectiva הברזילאית.

מערכת ההפעלה המשותפת, שתהווה בסיס ממנו תנסה כל חברה לבנות גרסה משלה, היא ניסיון של הארבע לעצור את הדומיננטיות המוחלטת של חברת Red Hat, האחראית על שלושה רבעים ממכירות הלינוקס בעולם. ארבע החברות מחזיקות ביחד עשרים אחוזים נוספים מהשוק, שצפוי כאמור להכפיל את עצמו בשנה הקרובה.

מטרתו השניה של האיחוד היא פניה לחברות התוכנה, שנמנעות בימים אלה של משבר כלכלי להפנות משאבים לתמיכה בכל אחת מגרסאות הלינוקס המסחריות. בראיון שהעניק ל-CNET במאי השנה, כשארבע החברות הודיעו על פיתוחה של UnitedLinux, אמר סגן נשיא Red Hat, מארק דה ויסר, כי צמצום מספר גרסאות הלינוקס היא דרך טובה להביא את חברות התוכנה לתמוך בלינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by