ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הם יורים גם במילים 
 
 ויזה לעולם מפחיד   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט האמריקני פסק שהמילה "ויזה" ברשת שייכת לחברת האשראי, אפילו אם היא מתייחסת לאשרת כניסה למדינה. עוד ניצחון לבחורים הרעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתי המשפט בארצות הברית, אולי בחסות הממשל הרפובליקני, אולי בגלל בריחת סידן, מתחילים לאבד את הצפון בכל מה שנוגע למעמדם של בני אדם מול תאגידים. ולא רק בני אדם מוצאים את עצמם חסרי הגנה מול המחלקות המשפטיות החלקלקות של ענקי הממון, אלא גם השפה מתחילה להתכרסם לה לאיטה. קחו למשל את פסיקת בית המשפט של נוואדה מהשבוע שעבר, עליה מדווח אתר Wired לפיה חייב ג'ו אור, ניו יורקי שהפעיל את האתר evisa.com למסור את הדומיין לחברת ויזה.

תאגידים התובעים (ומנצחים) בעלי אתרים שחמסו להם דומיינים בעלי שמות זהים לאלו של חברות הם עניין שבשגרה, אלא שבמקרה דנן החליט השופט כי הסימן המסחרי visa תקף יותר מהמילה המילונאית, שפירושה הוא אשרת כניסה. האתר אותו הפעיל אור (שאתר מראה שלו נמצא כאן), הציע שירותי מידע תיורי ותרגום, ומכאן שמו. חברת ויזה, המפעילה את אתר e-visa.com, רשמה את המילים e-visa, evisa ו-e visa כסימנים מסחריים רשומים, והתפנתה לקרב המשפטי.

סינדי כהן, המנהלת המשפטית של קבוצת Electronic Frontier Foundation אמרה ל-Wired כי: "חברת Apple Computer, לא משנה כמה מפורסמת תהיה, לא יכולה להגביל את השימוש במילה apple (תפוח) המתייחסת לפרי. אולם כאן, בית המשפט קבע כי חברת האשראי ויזה יכולה להגביל את השימוש במילה visa המתייחסת לנסיעות". כהן הוסיפה כי הקבוצה שוקלת הגשת ערעור.

ג'ו אור עצמו טוען כי עם כל ההבנה שלו לטענה של ויזה, לדעתו כל התביעה יועדה על מנת לגרום לו למכור את הדומיין הנחשק שלו. "לי יש נכס בעל ערך, והם רוצים אותו. כי העניין המשפטי הוא סתם גיבוב של בולשיט", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by