ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש בבריטניה: ענישה וירטואלית 
 
 אמא תראי, יש לי אתר אינטרנט!   
 
מערכת חיים ברשת

איחרת להחזיר קלטת וידאו לספריה? אל תתפלא אם בעתיד הלא רחוק יתחילו אנשים להצביע עליך ברחוב ולבעוט לך בישבן לאחר שראו את תמונתך באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היזם הבריטי עתיר החברות והנכסים סטליוס חאג'י-איונו החליט לנקוט בצעד מקורי כנגד כל מי ששכר ממנו מכונית ולא החזיר אותה בזמן. חברת השכרת הרכב שבבעלותו עומדת לפרסם את שמם ותמונתם של העבריינים שאיחרו להחזיר את האוטו בזמן באתר האינטרנט של החברה. דווח של אתר ה-BBC.

חברת השכרת הרכב EasyCar היא רק אחת מהחברות שבבעלותו של המליונר, אשר עומד בראש קבוצת EasyGroup, שבה גם חברת תעופה ורשת גדולה מאוד של בתי אינטרנט קפה בכל רחבי הממלכה המאוחדת.

לקוחות חברת ההשכרה אשר לא יחזירו את הרכב תוך 15 יום מתום מועד ההשכרה עומדים בפני הסכנה ששמותיהם תמונותיהם ופרטי המכונית, יופיעו בצורה בולטת מאוד באתר האינטרנט של חברת השכרת הרכב. נכון לרגע זה ישנה באתר תמונה אחת ועוד שני שמות של אנשים שהגיעו להיכל התהילה המפוקפקת.

מר חאג'י-איונו ידוע בפרקטיקת העסקים הקשוחה שלו, אשר רובם נשענים על נוכחות הרשת הכבדה שלהם. אולם מספר משפטנים כבר השמיעו את דעתם כי הפעם הוא הלך צעד אחד רחוק מדי, וככל הנראה החברה פותחת עצמה, בצעד זה, בפני תביעות משפטיות יקרות. "זה יהיה די בטוח לקבוע שמדובר בהפרה של זכויות הגנת המידע הפרטי" אמר פיטר קארי, יועץ להגנת מידע בחברת עורכי דין לונדונית.

משתמשים אשר מרגישים עצמם כנפגעים כתוצאה מחשיפת פרטיהם בצורה זו, יוכלו לפתוח בהליך משפטי כנגד חברת ההשכרה בעבור גרימת צער או נזקים, אמר קארי. אם תפורסם באתר תמונה לא נכונה, צפוי גם מר חאג'י-איונו לעמוד בפני תביעת דיבה יקרה במיוחד.

דובר מטעם החברה מסר כי החברה אינה עושה דבר שאינו כשורה. "התייעצנו עם המשפטנים שלנו ואנו מרוצים לומר כי אנו לא עוברים על החוק". "חלק מהתנאים שלנו בחוזה השירות קובעים כי אנו מצלמים את הלקוח בעת ביצוע העסקה, ושומרים את הזכות לפרסם את התמונה אם המכונית אינה מוחזרת בזמן".

בסביבות אחוז אחד מסך המחזור השנתי בעסקי השכרת הרכב, יורד לטמיון בכל שנה בשל מכוניות שלא הוחזרו בזמן או שלא הוחזרו כלל. "לתחוב את הראש בחול ולומר שהתופעה אינה קיימת, זה דבילי. מדוע 99 אחוזים מלקוחותינו צריכים לסבסד את המיעוט?" שאל דובר החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by