ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס וחדרה עילית 

סקס וחדרה עילית

 
 
גלית

כנראה שרק מי שלא חווה על בשרו את חיי הסינגלס האורבניים המצויים, יכול להאמין לפנטזיה שמוכרים לנו ב"סקס והעיר הגדולה". הרווקות התל-אביביות, פוסקת גלית, ימשיכו לשמור אמונים ל"אלי מקביל". שם לפחות לא טוענים שזה מציאותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמת, לא נפלתי. אולי זה בגלל שבאתי עם יותר מדי ציפיות (אחרי הכל, רון מיברג כתב במעריב שהסדרה חירמנה אותו, דבר לא מבוטל בהתחשב בעובדה שניל יאנג לא משתתף בה) ותקוות (כנ"ל), והלא ידוע שאל סדרות טלוויזיה, כמו לדייטים וכמו לסקס, צריך לבוא בלי ציפיות. ובדיוק כמו בסקס, אי אפשר סתם לשבת שם (או לשכב) ולצפות שהצד השני יעשה בעצמו את כל העבודה שתגרום לך לחייך אחר כך במשך שבוע.

אבל אני סוטה מהנושא. בואו נחזור לעניין שלשמו באתי - לכתוב ביקורת.
 
רומנטיקן חסר תקנה
 רומנטיקן חסר תקנה   
מה היה לנו שם? שני פרקים. האחד מציג את המשתתפים ומדבר על נשים שמתייחסות לסקס כמו גברים, כלומר, בלי רגש, והשני על גברים שיוצאים עם דוגמניות (אבל שלא יהיה ספק. כשאני כותבת "יוצאים" אני לא מתכוונת שהם מביאים אותן לארוחה עם ההורים). ולהלן מסקנות חבר השופטים:


ראשית חוכמה, בעניין נשים שמתייחסות לסקס כמו גברים: נו באמת. אף אחד הרי לא מאמין לקונספט הזה. בעצם, אולי אותן נשים שטוענות שהן מסוגלות להתייחס לסקס בדיוק כמו הגברים מאמינות בכך בכל ליבן, אבל מדובר באוטו-סוגסטיה מהזן הקשה ביותר. עזבו אתכם עכשיו מאותה חברה אחת שלכם שכן מסוגלת, היא יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל.

בקיצור, ישר על הפרק הראשון אנחנו נתקלים בבעיית אמינות קלה. מה שכן, וזה לא משפט שיפוטי בשום צורה שהיא, שמתם לב איך הגבר היחיד שם שהגדיר את עצמו כ"רומנטיקן חסר תקנה" (או בעברית, קוקסינל) הוא יוצר אתרי אינטרנט למחייתו?
 
הסידרה `דוגמניות בע"מ` - למה לצאת עם הבחורה בחצאית כשאפשר לצאת עם הבחורה מהפרסומת לחצאית
 הסידרה `דוגמניות בע"מ` - למה לצאת עם הבחורה בחצאית כשאפשר לצאת עם הבחורה מהפרסומת לחצאית   
ושנית חוכמה, בעניין גברים שיוצאים עם דוגמניות: תקראו לזה חוסר הגינות (או אובייקטיביות), תקראו לזה צביעות, תקראו לזה איך שאתם רוצים, אבל כשאני מעירה הערות ציניות לגבי בחורות שהן יותר יפות ופחות חכמות ממני, זה מאוד חינני, שנון וצודק בעיני, אבל כשבחורות אחרות עושות את אותו הדבר בדיוק, זה נראה לי מגעיל וקטנוני.

וכאילו זה לא מספיק, המשפט הטוב ביותר בפרק שייך דווקא לאחד משוחרי הדוגמניות שאמר: "למה לצאת עם הבחורה בחצאית כשאפשר לצאת עם הבחורה מהפרסומת לחצאית".
 
 
בכל אופן, הלכתי לישון די מוטרדת. איך יכול להיות שדווקא מישהי כמוני, רווקה בשנות ה(כמעט) שלושים שלה, לא התלהבה מהסדרה?

בבוקר היתה לי הארה. "סקס והעיר" (אני לא מבינה למה המתרגמים הוסיפו שם את "הגדולה". מה, הם פחדו שיהיו לנו אסוציאציות על חדרה?) לא מיועדת לרווקות מצליחות בשנות השלושים. היא מיועדת לאנשים שחייהם האמיתיים הם הכי רחוקים שאפשר מחיי הרווקות בעיר הגדולה. רק הם מסוגלים לראות בסדרה משהו נועז וחדשני. כל מי שחי את הגירסה האמיתית לחיים האלה, יודע עד כמה "סקס והעיר" מלאה בסטריאוטיפים ובחוסר אמינות בסיסי.

מוקדם לשפוט סדרה רק על-פי שני הפרקים הראשונים שלה, אבל נראה לי שאני אמשיך להעדיף את "אלי מקביל", כי אם כבר חוסר אמינות, אז עד הסוף. לא חוסר אמינות שמתחזה למציאות.

והערה קטנה לח"כ צבי הנדל: זה שאשתך לא חושבת על סקס, עוד לא עושה את זה לאסור, ולהציע להוריד את הסדרה רק כדי שגברים לא יקבלו רעיונות, משול לכליאת הנשים בבית רק כדי שלא יאנסו אותן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by