ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים, קישתא 

גולשים, קישתא

 
 
יוני שדמי

כל מדריך WEB לבוני אתרים יודע להגיד לכם איך בונים אתרים יעילים שימשכו פנימה המוני גולשים, או לפחות את בני המשפחה הקרובה. הנה המדריך למי שרוצה להבריח מהאתר את כל הנודניקים האלה שמתעקשים משום מה להיכנס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. השתמש בתמונות ענק

דוגמה של אתר שמבריח גולשים
 דוגמה של אתר שמבריח גולשים   
הערה: ההמלצות המובאות בזה ננקטות בלשון זכר, אבל בהחלט מכוונות גם לנקבות שבינינו. אלוהים יודע שלא חסרים אתרים מחורבנים של ברבי.

והפרספקטיבה שאנחנו מנסים להעביר פה היא ענק. ג`יגאנטי. עצום ממש. דפוק מאתיים קילובייט במינימום, שיסבלו קצת. אל תציע את התמונה ברזולוציות שונות, ובמיוחד שים לב שלא להציע בטעות גרסה מוקטנת (thumbnailed) של התמונה. באשר למיקום התמונה, זרוק אותה, ככה בנונשלנטיות, ישר בדף הראשי. הקפד לא להזהיר שמדובר בתוכן כבד, שייקח למשתמש המודם הממוצע עשרים דקות להוריד אותו. התמונה עצמה צריכה להיות משהו סרוק בשלומיאליות, רצוי ברזולוציה לא מתאימה. התמונה של מוקי, הכלב המרוט שלך, היא רעיון לא רע (והמהדרין יוצאין ידי חובתם בכמה וכמה תמונות כאלו).
 

2. הקפד על זמני טעינה ארוכים עד כדי נימנום

וכל האמצעים כשרים. השתמש בשרתים איטיים, בקוד מבולבל, בתמונות ענק, הכל מכל וכל, כי אין דבר יותר יעיל להברחת גולשים עצבניים וחובבי-סיפוק-לטווח-קצר מאשר דף שלוקח לו יותר מחמש עשרה שניות להיטען. השתמש בכל אמצעי בזבוז הזמן האפשריים: התמונות יוצגו רק כאשר הן מגיעות בשלמותן, התוכן באתר ייטען בזבנג וגמרנו, והקוד לא יעבור כל אופטימיזציה (וודאי שלא - השם ירחם! - התאמה לשני הדפדפנים המובילים).
 

3. השתמש ברקע מקושקש

השתדל שהפונט יהיה בלתי קריא לחלוטין
 השתדל שהפונט יהיה בלתי קריא לחלוטין   
למרות שהטכניקה הזו קצת התיישנה בשנים האחרונות, היא עדיין זוכה ללא-מעט נאמנים שומרי גחלת. הרעיון מדהים בפשטותו הזדונית: שמים לאתר רקע צבעוני ומקושקש, ומשתמשים בצבע פונט בלתי קריא (ויש המקפידין גם להזעיר את האותיות עד כדי מיקרוסקופיה לשמה). זה הכל. האפקטיביות מענגת: תוכן בלתי קריא, משתמשים מתוסכלים, וכאבי עיניים כרוניים למעצב האתר, כבונוס. הללויה. הסכנה היחידה טמונה בכך שמשתמשים מתוחכמים, שמסיבה תמוהה במיוחד באמת מתעניינים באתר שלך, עלולים להורות לדפדפן שלהם להתעלם מהרקע הצבעוני שכה טרחת עליו. בכדי להתכונן גם ליום סגריר כזה, השתדל שהפונט בו תשתמש יהיה בלתי קריא לחלוטין, גם על רקע בצבעים ניטרליים, כמו אפור או לבן (פונט ורוד-מזעזע, למשל, הוא צעד בכיוון הנכון).
 
 

4. בסס את האתר על טכנולוגיות כמו ג'אווה ושוקוויב, גם כשבאמת לא צריך

הה, ג`אווה, ריבוע אפרפר זדוני שכמוך, היכן היינו היום בלעדייך? אינספור מנהלי אתרים זורקים אנימציית ג`אווה קולוסאלית בדף הראשי פשוט כי זה נראה להם "חמוד", ולעזאזל עם זמני הטעינה או משתמשים של דפדפנים ישנים. גם שוקוויב, אותו סטנדרט חביב שכולנו למדנו לשנוא, התדרדר לזנות ופעמים רבות זוכה לשימוש מזוויע כמריץ אנימציות של חמישה עשר מגה, כן ירבו. הנקודה היא שמאוד קשה, שלא לומר בלתי אפשרי ברוב המקרים, למצוא את האיזון העדין בין הרצון להיות "קול" ו-"היפ" ולנגן מוזיקה ווידיאו ואנימציה וקטעים ודחקות באתר, ובין זמן טעינה של חצי שעה על מודם 28.8.
 

5. חנך את העם

לעולם, לעולם אל תשתמש בעיצוב סטנדרטי שייתכן שהמשתמשים כבר התרגלו אליו. המצא את הגלגל מחדש בכל הזדמנות: מי אמר שצריך קו מתחת ללינקים? איפה כתוב שפונט שחור על רקע שחור זה רע? ומי, לעזאזל, היה הטיפש שהחליט על לינקים בצבע כחול? הפוטנציאל לבלבול המשתמש ההמום הוא אינסופי. המנע גם מסרגלי ניווט או כל עזרים פשוטים אחרים - השתמש בעשרות חלונות הנפתחים ספונטנית כתחליף ראוי. לא נוח? טורדני? מעיק? תוקע את המחשב? שיתרגלו. סבלת מספיק בחיים, למען השם, גם לך מגיעה הזדמנות לשחרר קצת קיטור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by