ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – אין כניסה 

תוכנות השבוע – אין כניסה

 
 
סער קרני

שומרים על המחשב מפני האקרים, משוחחים בטלפון בזול דרך האינטרנט, משתעשעים בקישוטי חג המולד במשחק מחשבה ממכר וגם שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – ZoneAlarm

 
סביר להניח שלא נחדש לכם שום דבר אם נספר שהאינטרנט, לצד כל היתרונות שלו, מלאה גם בלא מעט צרות וסכנות: וירוסים, סוסים טרויאניים, תוכנות Spyware וגם האקרים, אותם אנשים (ברוב המקרים – אנשים מאד צעירים) משועממים, שמפיקים הנאה רבה מפריצה למחשבים של משתמשים תמימים. אז נכון, אף אחד מאתנו אינו הפנטגון, ובד"כ המקסימום שאפשר למצוא במחשב שלנו זו העבודה בספרות משנה שעברה (וגם היא עם ציון לא משהו) או את נערת הפורנו החביבה עלינו (וגם היא עם חזה מסיליקון), ובכל זאת – לאף אחד לא נעים לדעת שמישהו חודר למחשב שלו ללא רשותו, מבצע פעולות שונות ועלול גם לגרום נזקים של ממש.

הפתרון המומלץ כנגד האקרים הוא תוכנת Firewall ("קיר אש" בתרגום העברי הלא כל כך מוצלח), תוכנה היושבת בין המחשב שלכם לבין רשת האינטרנט ומסננת את המידע הזורם מהרשת אל המחשב שלכם, וגם מהמחשב שלכם אל הרשת. תוכנה שכזו מבטיחה שהפעולות שתתבצענה והמידע שיזרום יהיו רק כאלה המאושרים על ידיכם, וכך, בנוסף לחסימת פורצים, ניתן גם למנוע גישה אל הרשת מאותם קבצי ריגול המצורפים לתוכנות רבות, ואוהבים להעביר אל יוצריהם מידע פרטי אודותינו.

אחת מתוכנות ה-Firewall הטובות ביותר שניתן למצוא היא ZoneAlarm, שלצד הגרסאות המקצועיות שלה, מציעה גם גרסה חופשית לחלוטין לשימוש ביתי. היתרון הגדול של התוכנה הוא הפשטות שלה והעובדה שהיא מותאמת למשתמשים בכל הרמות, כולל כאלה שאין להם כל מושג בנושאי רשתות ואבטחת מידע. בכל פעם שתוכנה כלשהי מבקשת לגשת אל הרשת, ZoneAlarm מזהה את הניסיון, מודיעה על כך למשתמש, ושואלת אם ברצונו לאשר זאת או לא. אם מדובר בתוכנה מוכרת (למשל דפדפן האינטרנט, ICQ, תוכנת שיתוף קבצים וכדומה) – ניתן לאשר את הגישה, וגם לתת אישור גישה קבוע, כדי שלא תצטרכו לאשר בכל פעם מחדש. לעומת זאת, אם מדובר ביישום שאינכם מכירים, תוכלו לחסום אותו ולמנוע ממנו את החיבור לרשת.
 
 
וכמובן – התוכנה חוסמת גם, ובעיקר, ניסיונות פריצה מהאינטרנט אל המחשב שלכם. ישנה אפשרות לקבל דיווח על כל חסימה כזו, כולל פרטים שונים אודות הפורץ, אולם קרוב לוודאי שמהר מאד יימאס לכם מהעניין הזה, ותבחרו להניח לתוכנה לחסום את הניסיונות ברקע, מבלי להטריד את שלוותכם. משתמשים מתקדמים יותר יוכלו לשלוט באופן ידני על חוקי ה-Firewall ועל כתובות ה-IP שמהן ניתן לגשת אל המחשב, אבל כאמור, גם טירונים גמורים יכולים להשתמש בתוכנה ללא חשש וליהנות מההגנה שהיא מספקת.

רשיון: חופשי (לשימוש ביתי)
גרסה: 3.1
גודל קובץ להורדה: 3.4 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – E-Phone

 
אם יש לכם קרוב משפחה או חבר בחו"ל ואתם מרבים לשוחח איתו בטלפון, סביר להניח שהעסק הזה מתבטא היטב בחשבון שאותו אתם מקבלים מחברת הטלפונים שלכם. אחת הדרכים היותר מוצלחות לחיסכון בהוצאות היא לנצל את האינטרנט לביצוע השיחות, תוך הפחתה ניכרת של העלויות. תוכנות שונות מציעות את השירות הזה, בין היתר באמצעות טכנולוגית VOIP (Voice Over IP) וכך ניתן לבצע שיחות בינלאומיות ישירות מהמחשב אל כל מספר טלפון ברחבי העולם, במחירים נוחים.

זהו בדיוק הרעיון שעומד מאחורי E-Phone. התוכנה מאפשרת להתקשר אל כ 250 יעדים שונים ברחבי העולם, דרך ממשק פשוט וידידותי, דמוי טלפון רגיל. באתר התוכנה ניתן למצוא פירוט מלא ומדויק של הוראות ההתקנה, כולל כל ההגדרות שיש להגדיר, בעברית מלאה. לאחר ההורדה וההתקנה ניתן לרכוש חשבונות חיוג ולהתקשר. דרישות החומרה היחידות של התוכנה הן מיקרופון ואוזניות (מומלץ), ובסה"כ מדובר בפתרון מצוין לכל מי שמעונין לחסוך כסף בשיחות טלפון לחו"ל.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 1.9 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Santa Balls

 
חג המולד עדיין רחוק, אולם המשחקים המבשרים על בואו, בכיכובם של סנטה קלאוס, הגמדים והקישוטים המפורסמים כבר בפתח, ולא חייבים להיות נוצרים טובים כדי ליהנות מהם. Santa Balls, נציג אופייני של הז'אנר, הוא משחק מחשבה ממכר וחמוד ביותר, שבמרכזו לוח משחק דמוי כוורת, מלא בקישוטים צבעוניים. המטרה פשוטה: ליצור רצפים של שלושה (או יותר) קישוטים זהים כדי לגרום לסילוקם מהלוח, כאשר ניתן לבצע החלפות בין קישוטים סמוכים רק בתנאי שההחלפה יוצרת רצף שכזה.

בכל מהלך חובה ליצור לפחות רצף קישוטים אחד, ואת מקומם של הקישוטים שנעלמו תופסים קישוטים חדשים. ככל שצוברים יותר נקודות, מתקדמים לשלבים גבוהים יותר, ובדרך, אם נתקלים במבוי סתום, ניתן להיעזר ברמזים או בטלטול לוח המשחק, שגורם לקישוטים להסתדר מחדש. השליטה במשחק מתבצעת בעזרת העכבר בלבד, הרעיון שעומד מאחוריו פשוט וממכר כאחד והוא אינו דורש כל התקנה.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 2.7 מ"ב
 

בפורום?? – שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

מה זה מסמך, או קובץ, בפורמט RAR? בעזרת איזו תוכנה אפשר לפתוח אותו?

RAR הוא פורמט של קבצי ארכיב, בדומה לפורמט המוכר יותר - ZIP. התוכנה המיועדת לטיפול בקבצים בפורמט זה היא WinRAR, ופרטים נוספים בנושא קבצי ארכיב ניתן לקרוא כאן.

האם יש אפשרות למחוק את היסטוריית החיפוש בגרסה 2.0 של קאזה, כך שלא ניתן יהיה לראות איזה קבצים חיפשתי?

כן, ואפילו בקלות. ברשימת הקבצים המופיעה תחת כפתור החיפוש, צריך לבחור באפשרותpurges searches, וכל רשימת החיפושים תימחק.


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.


עדכוני גרסאות

XNview – גרסה 1.46 לתוכנה המצוינת לטיפול בתמונות.

Build 1067 - ICQ Lite לגרסת הלייט המוצלחת של ICQ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by