ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מאסר עולם להאקרים 
 
 אדוארד, אדוארד, אמרתי לך שאתה יותר מדי באינטרנט   
 
מערכת חיים ברשת

חקיקה חדשה שיוזם הממשל האמריקני בעקבות הבחירות לקונגרס ולסנאט מתייחסת אל האקרים המסכנים חיים כאל רוצחים, ואל פרטיות הגולשים כאל נתון זניח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונגרס האמריקני, העמל בימים אלה על ניסוחו הסופי ואישורו של החוק שיאחד רשויות ביטחון פנים לכדי משרד אחד, צפוי לכלול בתוך חבילת החקיקה את הסעיף המאפשר גזירת מאסר עולם לפורצי מחשבים שסיכנו ב"חוסר זהירות" חיי אחרים.

הסעיף הוא חלק מ"החוק להגברת הסייבר-ביטחון" (Cyber Security Enhancment Act - CSEA), שהועלה כבר ביולי 2002, עבר בקונגרס ברוב מדהים של 385 מול 3, אבל נפל כשעלה להצבעה בסנאט. בעקבות תוצאות הבחירות בארצות הברית, שהקנו לרפובליקנים רוב בקונגרס ובסנאט, צפוי החוק לעבור הפעם את כל המכשולים התחיקתיים.

חבר הקונגרס הרפובליקני לאמאר סמית', מתומכיו הראשיים של החוק, אמר מוקדם יותר השנה, כשהחוק עמד להצבעה הראשונה עליו, כי "עד שהתשתית המקוונת שלנו תהיה מאובטחת, כמה הקלדות וחיבור אינטרנט הם כל מה שצריך כדי לפגוע בכלכלה ולסכן חיים. עכבר יכול להיות להיות מסוכן כמו כדור של רובה או פצצה".


חדשות לא טובות

חלקים אחרים בחוק, חשובים לא פחות, מתייחסים ליכולת של השלטונות האמריקניים לעקוב אחר צעדיהם של משתמשי מחשב בתוך ארצות הברית. עד עתה מותר היה לסוכנויות בטחון הפנים השונות להאזין ללא צו בית משפט רק במקרה של איום בפגיעה פיזית "מהותית". כעת יכולות הרשויות להשיג כתובות IP, מספרי טלפון וכותרות של הודעות דואר אלקטרונית כמתרחשת התקפה על מחשב המחובר לרשת, או כאשר מזוהה "איום ממשי לאינטרסים של הביטחון הלאומי".

אתר CNET קבוצות המתמקדות בזכויות אזרח כינו את קבלתו הצפויה של החוק כ"חדשות לא טובות". מרק רוטנברג, מנהלה של אחת מהקבוצות הללו, הדגיש כי החוק החדש מאפשר לספקיות שירותי האינטרנט (ISP) לספק לרשויות מידע על גולשים במקרים רבים יותר מאשר כרגע. "הספקיות קרובות עכשיו יותר לרשויות משהן לפרטיות הלקוחות שלהן", אמר רוטנברג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by