ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שחק אותה צנזורה - בערוץ שתיים 

שחק אותה צנזורה - בערוץ שתיים

 
 
אורי  ברייטמן

אדי מרפי חוצה את הכביש - ובערוץ שתיים נכנסים ללחץ. פרסומת הסרט "שחק אותה סטאר" שיועדה לשידור השבוע, נפסלה על ידי זכייני הרשות השנייה, אבל עכשיו אפשר לצפות בה באופן בלעדי, כאן בנענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השחקן האמריקני הידוע אדי מרפי חוצה כביש סואן. למה? כי זה מה שביקשו ממנו יוצרי הסרט "שחק אותה סטאר" (Bowfinger באנגלית). אבל זכיינית הרשות השנייה "רשת" חשבה שזה כבר יותר מדי.

 
 
אנשי הערוץ השני החליטו "כי יש לפסול את הקטע מחשש שהוא יעודד התנהגות לא בטיחותית" של אזרחים בכבישים. הם ביקשו עותק מתוקן של הפרסומת - וקיבלו אותו.

בחברת `גלובוס גרופ` זועמים - "העובדה שהצנזורה הישראלית לקולנוע לא פסלה את הקטע הזה, ואישרה את הסרט לצפייה ללא הגבלה - לא עשתה רושם רב על הזכיינים, ולא גרמה להם לשנות את דעתם בנושא...בסרטים המשודרים מדי שבוע אצל אותם הזכיינים ממש ניתן לראות קטעים מזעזעים הרבה יותר...".

עכשיו תוכלו לצפות בפרסומת האסורה באופן בלעדי בנענע! אם יש לכם את התקן המולטימדיה Apple.com/quicktime/ target="NanaArticleNewWin">Quicktime של Apple אתם מסודרים. רק הקליקו כאן והקובץ (גודלו המלא 6MB) יורד אליכם למחשב. יש גם גירסה מכווצת של הסרטון בפורמט WinZip (גודלה המלא - 4.5MB). אם הורדתם את הקובץ והסרט לא נראה - הורידו את התקן Apple.com/quicktime/ target="NanaArticleNewWin">Quicktime אל המחשב שלכם.
 
 
כוכבי הסרט, סטיב מרטין ואדי מרפי (מתוך האתר הרשמי)
 כוכבי הסרט, סטיב מרטין ואדי מרפי (מתוך האתר הרשמי)   
אבל יש עוד דרך - כל מי שמחזיק מודם בבית מוזמן גם לקפוץ לאתר הרשמי של הסרט, להיכנס בזריזות למדור ה`בקרוב` שלו ולהוריד להנאתו את הקטע השלם, כפי ששודר בארצות הברית.

 

ומה עשו האמריקנים?

בארצות הברית קבעה המועצה לסרטים כי הסרט אינו ראוי לצפייה לילדים מתחת לגיל שלוש-עשרה ומטה. במילים אחרות, לא מדובר בסרט לכל המשפחה, אבל לא `מסוכן` או `בלתי-בטיחותי`.

בכל באופן, כפי שלמדנו בפרשת אברג`יל, עופר נמרודי, מסמך רביב ורבים אחרים - בעידן הרשת, אפשר לנסות לצנזר, אבל המצנזר לוקח את הסיכון שיקרה הדבר ההפוך - הסיפור יחזור אליו כבומרנג, בדמות `שערורייה` מנופחת ושמועות חסרות-רסן. רוצים לדבר על זה? נסו את פורום הקולנוע של נענע.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by