ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב משיבה מלחמה (און-ליין) 
 
 
מערכת חיים ברשת

אם עד עתה הכינו האמריקאים את דעת הקהל לכך שמתקיימת פה (במרחבי הסייבר) מלחמת חורמה, הרי שעתה גם הממשל התחיל להשתכנע והוא מגדיל את תקציבי המחקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקאי אישר פה אחד הצעת תקנה, ביום שלישי, הקוראת להגדיל פי שלוש את סכום הכסף אותו מוציא הממשל הפדרלי על מחקר בתחום אבטחת המחשבים. לאחר אישור ההצעה, נשלחת הצעת החוק לבית הלבן, לשם אישור סופי.

הצעת החוק הוגשה לשולחן הסנאט בחודש אוקטובר. ועתה היא עוברת לשולחן העבודה של הנשיא בוש, שככל הנראה, צפוי לחתום עליה ולהעניק לה מעמד של חוק.

ההאצה הדרמטית במימון אבטחת הסייבר מבטא את רמת האינטרס הגבוהה בה רואה וושינגטון את הנושא, בעיקר לאחר שורה של תקיפות אשר עירערו את יציבות הרשת בשנה האחרונה. בסדרה של דיונים, העידו מומחים בפני הקונגרס כי התקפות און-ליין יכולות ככל הנראה לשתק תחנות כוח, רשתות טלפונים ושאר "תשתיות קריטיות" אשר העבירו את מערכות השליטה שלהם לרשת.

בעוד חברות מסחריות יכולות לשפר את מוצריהם בכוחות עצמן, ממשלת ארה"ב אינה עושה מספיק כדי לעודד מחקר ארוך טווח ומקיף בתחום, אמרו המומחים, והצביעו על כך כי כל האוניברסיטאות בארה"ב יחדיו, הצליחו להעמיד בשנה שעברה בסך הכל 28 בוגרי דוקטורט בתחום זה.

הצעת החוק חותרת לפעול ליצירת קאדר של מומחי אבטחת רשת שיוכלו להגן מפני תקיפות כגון זו שהתרחשה לפני כשלושה שבועות, אשר שיבשה את פעולת תשעה מבין שלוש-עשרה המחשבים המרכזיים שעליהם פועלת מערכת הדומיינים של האינטרנט.

לפי הצעת החוק יגדל התקציב הפדרלי בתחום מרמת ה-60 מיליון דולר, המוצאים השנה, ל-111 מיליון בשנה הבאה, ועד שנת 2007 צפוי התקציב לקפוץ ל-231 מיליון דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by