ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר נולד מחדש בגוף של סוכן מכירות 
 
 לאיש מספר 2 בנאפסטר יש מספר 2 חדש בפלקסו   
 
מערכת חיים ברשת

שון פרקר, ממייסדי נאפסטר, השיק היום את הבייבי החדש שלו, פלקסו, הממוסד והמעצבן יותר. מקבצי מוסיקה הוא עבר לכתובות וכרטיסי ביקור בדוא"ל, והוא מקווה להדביק את אנשי העסקים בקדחת ה-swapping

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד שון פאנינג נח על זרי הדפנה מההלוויה של נאפסטר ז"ל ומשתתף בצילומי סרט תיעודי על חייו, שותפו להמצאת ה-P2P, שון פרקר, מתמסד ופוזל אל השוק התאגידי.

פרקר, האיש שעזר להמציא את הפורמט החתרני ביותר באינטרנט, עורק עתה אל ליבת הקפיטליזם ופונה אל הלקוח העסקי. הביזנס החדש שפרקר משיק היום (ג'), Plaxo, מכיל אף הוא אלמנט של שיתופיות. למעשה, זהו יישום העוזר לכם לשמור על ספר הכתובות שלכם מעודכן, בעזרת תוכנת "אחורי הקלעים" שיתופית.

פלקסו מתלבש על תוכנת הדואר שלכם ומציק לחברים שלכם בבקשות לעדכון פרטים. אם שני אנשים משתמשים בפלקסו, הפרטים שלהם מתעדכנים זה אצל זה באופן אוטומטי ושקוף. אך כל עוד לצד השני אין את התוכנה הוא יוטרד על ידי בקשות עדכון שוטפות מבעלי התוכנה. פרקר סבור שאנשים יעדיפו להוריד את התוכנה בעצמם מאשר לקבל מכל חבריהם כל הזמן טפסי עדכון במייל.

היופי בנאפסטר היה היכולת לקחת חלק במשהו שיתופי ללא התחייבות, הקיבוציות שלו לא הייתה מעיקה. פלקסו, לעומת זאת, הוא יישום בעל אופי של וירוס, שהצלחתו מבוססת על כך שאנשים יתעצבנו מספיק כדי להוריד את התוכנה בעצמם. מאדם כפרקר היינו מצפים להכיר את הגולש טוב יותר ולהעיק עליו פחות. הפיצ'ר המעניין היחיד בתוכנה הוא ההבטחה שגם אם חבר כותב לכם אימייל עדכון פרטים בלשון חופשית, פלקסו מפעיל מנגנון לשוני ויודע להכניס את הפרטים למשבצות הנכונות בספר הכתובות.

על מודל עסקי פרקר מסרב לדבר בשלב זה, ונראה שהוא עדיין תקוע מנטלית בשלב ההייפ האינטרנטי כשלא היה צריך להציג כזה. מה שלא ברור הוא כיצד שוכנעה קרן סקויה, המשקיעה של גוגל, להשקיע בו 2$ מיליון דולר. אולי בכל זאת יש למוצר כזה שוק. ההוכחה הטובה ביותר לכך הוא שכבר יש לו מתחרים (GoodContacts, AddressSender). נו, שיהיה בהצלחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by