ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף עידן בריטני 
 
 מנפנפים לשלום לעידן לשלם   
 
עמיחי יעקבי

מעבר להיותה מלכת הילדים, בריטני היתה קיסרית האינטרנט. אלפי אתרי סגידה הוקמו לכבודה, ופורטלים שלמים דיווחו על כל גירוד מאחורי האוזן של הכוכבת הצעירה. על מה הם כותבים עכשיו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זאת לא את, וינונה. תביני אותנו. פשוט אין על מה לכתוב
 זאת לא את, וינונה. תביני אותנו. פשוט אין על מה לכתוב   
בואו נתחיל עם מבחן בקיאות: מי יכול למנות 5 סרטים של השחקנית וינונה ריידר?
ועכשיו, מישהו מוכן לנסות להסביר לי איך קרה שהיא הדבר הלוהט ביותר שיש לחדשות הבידור באינטרנט להציע כבר כמה חודשים?

העולם על סף מלחמה, הכלכלה במשבר, המזרח התיכון עוד שנייה עולה השמיימה בענן כימי רדיואקטיבי סגלגל, וכותרות הבידור מתקתקות מדי יום: וינונה ריידר גנבה שני קולבים מחנות בגדים, וינונה ריידר גם גזרה איזו פיתקית ממעיל, וינונה ריידר סחבה אפילו חולצה ירוקה בלי שרוולים, ורגע.. רגע… עידכון לוהט – וינונה ריידר חייכה לקופאית ודחפה גרביון לכיס של המעיל שלה.

לא מאמינים? תראו בעצמכם – הנה אצלנו בחדשות נענע, והנה בחדשות גוגל, ואפילו ב-CNN.

זה לא שווינונה ריידר היא הצלף הסידרתי, או שהיא אולי מנהיגה איזו שביתת שחקנים ענקית שעוצרת את גלגלי הוליווד למען איזו מטרה נעלה – הבחורה כולה סחבה כמה בגדים מאיזו חנות יוקרתית. שום דבר שאתם, או לפחות אני לא עשינו כבר בחיים (במקרה שלי זה היה שלוש קלמנטינות מהעץ של משפחת מיטלמן, השכנים הנודניקים ממול. ובמקרה שלכם?)
 
כבר מתגעגעים?
 כבר מתגעגעים?   
אז מה הקטע פה? למה העניין בה לא פוסק? מה גורם לכתבי החדשות לחפור בשקית הניילון שלה שוב ושוב ושוב? (עידכון: וינונה ריידר טוענת שהיא זכאית. רגע לא, היא בעצם מודה שהיא קלפטומאנית)

התשובה, אם אתם עדיין לא צועקים אותה בעצבים מול המחשב, היא כמובן בריטני ספירס. כל זמן שבריטני היתה בשטח, עורכי החדשות יכלו ללכת לישון רגועים ולדעת שבבוקר בריטני כבר תדאג להם למשהו עסיסי.

"אני כן בתולה", "נראה לכם?", "אני מצטלמת בדרך לים עם חוטיני", "אני בכלל משתזפת בעירום", בריטני אומרת ככה, ועושה ככה, יוצאת עם ההוא, ונפרדת מזה, שמועות, רכילויות, צילומים, והעיקר - טונה של מילים שאפשר לכתוב פעם בשבוע ולמשוך את הגולשים (שבאותה הזדמנות גם אולי יקליקו על הבאנרים כדי שנרוויח פה איזה שקל). אבל היום הם צריכים להתפרנס מפירורים (שנייה, עידכון אחרון, וינונה ריידר טוענת שהיא בכלל עצרה מישהי אחרת שניסתה לגנוב משהו)


מעבר להיותה מלכת הילדים, בריטני היתה קיסרית האינטרנט. אלפי אתרי סגידה הוקמו לכבודה, ופורטלים שלמים דיווחו על כל גירוד מאחורי האוזן של הכוכבת הצעירה. מנוע החיפוש Lycos מדווח שבמשך שלוש שנים בריטני לא רק היתה הזמרת שהובילה את מצעד החיפושים, אלא שגם בניגוד לאמנים אחרים, שעם כל דיסק חדש היו מתקדמים בטבלת החיפושים וכעבור מספר חודשים, נשכחים ומחליקים שוב מטה, היא שמרה על מקומה הקבוע והיציב ללא הפסקה.
 
 
למשך שבועיים בלבד במשך אותן שנים איבדה בריטני את כתר אלופת החיפושים – בימים שאחרי אסון התאומים, כשהגולשים חיפשו בעיקר מונחים כ"טרור", "בן לאדן", "מגדלי הסחר" וכו'


היום, שנה בדיוק לאחר הופעת אלבומה האחרון של בריטני, וכארבעה חודשים מאז פרישתה מעולם הבידור, מדווח Lycos על ירידה גדולה במספר השאילתות בהן היא מככבת. החיפוש אחר תמונותיה צנח בכ-60% מול שנה שעברה, והחיפושים אחרי המושג "בריטני ספירס" הולכים ומתמעטים:

%Feb. 2002: 96
May 2002: 73%
Aug. 2002: 63%
Sep. 2002: 52%
Oct. 2002: 33%

שימו לב שלמרות שבריטני פרשה באוגוסט, מספר החיפושים שהיא מובילה עדיין עצום, אבל ברור שזה כבר לא מה שהיה פעם. אין ספק - תם עידן בריטני, המלכה איננה ובינתיים לא קמה לה יורשת ראויה. אתרי התוכן ייאלצו כנראה להסתפק בכוכבות המצעדים החדשות: כריסטינה אגילרה, קיילי מינו, ג'ניפר לופז ואחרות שמתחלפות בינהן מדי כמה שבועות בתואר מלכת הרשת, כדי לעניין את הגולשים בקורותיהן.

אבל רק טובה אישית קטנה בבקשה – עד שבריטני תחזור עם כל החגיגה התקשורתית והאינטרנטית שהיא יודעת לעורר סביבה – אולי די קצת עם וינונה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by