ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לאן נעלם הקאזה שלי? 
 
 יש לנו תוכנית חומש לחיסול קאזה   
 
מערכת חיים ברשת

לשום מקום, האמת. זה רק עוד סקר של חברה שעובדת עם חברות התקליטים שהחליטה שאין דבר כזה P2P. מתי הם כבר ילמדו שם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתכן שבישיבות המתנהלות בחלונותיהם הגבוהים של מגדלי חברות התקליטים האמריקניות עדיין נשמע המשפט המטופש: "אנחנו חייבים למצוא דרך לעצור את החלפת קבצי המוזיקה, כי היא הורסת לנו את העסקים"? הייתכן כי טרם הופנמה בישיבות הללו, בחברות הללו, האמת לפיה אי אפשר להשיב את תוכן הביצה השבורה אל הקליפה הזנוחה?

ייתכן. קחו למשל סקר חדש שערכה חברה Ipsos-Reid האמריקנית. הסקר החדש בוחן את נכונותם של האמריקנים לשלם תמורת המוזיקה שלהם. הממצאים מעניינים באופן חלקי (48 אחוזים רוצים להישאר עם תוכנות ה-P2P שלהם, 27 אחוזים יהיו מוכנים לשלם תמורת שירות הורדות אטרקטיבי, ו-25 אחוזים עדיין מעדיפים ללכת לחנות), אלא שאז מבצע הסקר תפנית מגוחכת.

כן, בחצי השני של הסקר שאלו אנשי Ipsos-Reid את האמריקנים החביבים את אותה השאלה בדיוק, רק שהיה עליהם לדמיין עולם בו נאפסטר מעולם לא התקיימה, והרעיון של החלפת קבצי מוזיקה בין אנשים לא קיים. מטבע הדברים, בעולם כזה יותר אנשים היו נאלצים לשלם תמורת הפופ הפלאסטי שבחברות התקליטים אוהבים לייצר. "ניכר ששירותי ההורדה בתשלום יוכלו לשגשג באמת אם נוכחות ה-P2P תבוטל או תוקטן במידה רבה בשוק", מסכם מר קליינשמיט שאחראי על הסקר.


אנשי האתמול

אלא שאין עולם כזה, בלי P2P. וגם לא צפוי להיות. ומוזר שלא רק בחברות התקליטים ממשיכים להאמין בעולם האגדי הזה, כשהם מטרידים את ראשי האוניברסיטאות והקולג'ים ומבקשים מהם לפקח על מה שהסטודנטים שלהם עושים, אלא שגם מי שנמצא בחוץ ואמור לייעץ להן, כמו חברת Ipsos-Reid האמורה, ממשיכים להתעסק בעולם של אתמול במקום לנסות ולעשות עסקים בעולם של היום, ובעיקר בזה של מחר.

ואפרופו העולם של היום, אז בעולם הזה צנחו מכירות המוזיקה ברשת ב-20 אחוזים בחציון הראשון 2002, ומכירות המוזיקה בכלל קטנו ב-7 אחוזים. עם המציאות הזו בחברות התקליטים לא מתמודדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by