ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שקר לבן לאדם, בולשיט אחד גדול לאנושות 
 
 יאללה אחי, שווארמה אצל חצקל   
 
מערכת חיים ברשת

כבר שלושים שנה שיש מי שטוען שהנחיתה הראשונה על הירח לא היתה מעודה אלא שקר. עכשיו סוכנות החלל האמריקנית מסירה את הכפפות ומגיבה (באלימות)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כנראה שהאנושות השיגה מספיק, הגיעה רחוק מספיק, עשתה טוב מספיק, וכל שנותר הוא להביט אחורה ולשבור את כל מה שנחשב רק לפני רגע שאמת יציבה. כמו למשל, הנחיתה על הירח, שכמעט כולם בטוחים שהיתה באמת, חוץ מזן עמיד במיוחד של רודפי-קונספירציות, שמשוכנע שניל ארמסטרונג היה צריך לפלוט איזה "סתאאאאאם" ארוך, מיד בתום המשפט האלמותי שלו, אי אז בשנת 1969 הפרחונית.

כבר שלושים שנה הם מסתובבים בעולם, צופים שב ושוב בסרט שצילמו אנשי הצוות של אפולו 6, ומשוכנעים שהכל בלוף, שאת הכל צילמו באיזה האנגר ענק של חיל האוויר האמריקני, כדי לשכנע את ברה"מ שארצות הברית עדיפה עליה טכנולוגית, בשיאה של המלחמה הקרה.

אחד הטיעונים האהובים על החבורה, שמצאה באינטרנט זירה נאה וזולה להפיץ את הטענות שלה, הוא טיעון הדגל המתנפנף. איך יכול להיות שעל הירח נטול האוויר יצליח הדגל האמריקני להתנפנף לו בגאווה גדולה שכזו? תודו, עכשיו גם אתם חושבים על זה ברצינות.


התגובה של NASA

טוב, ל-NASA, סוכנות החלל האמריקנית, כבר מזמן נשבר מהחבורה הזו, ובטח מהעובדה שהם מצליחים לשכנע אנשים כל -כך בקלות דרך הרשת. (בטח גם נמאס להם מזה שהקלדת המילים first man on the moon בגוגל מניבה הצעה של מנוע החיפוש להיכנס לקטגוריה בה מרוכזים אתרי הקונספירציה), עד שהוחלט שם להוציא ספר שיסתור, אחת ולתמיד, אחת לאחת, את כל הטענות, המופרכות לטענתה, של הקונספירטיסטים החובבנים.

למשל הדגל. ב-NASA טוענים בתוקף שהאלומיניום הקפיצי שממנו עשוי היה מוט הדגל, והקושי של האסטרונאוטים לנעוץ אותו באדמה, הם שיצרו את התנועה הראשונית, שבהעדר כוח משיכה המשיכה ללא הפרעה.

אלא שההחלטה להוציא את הספר גררה אחריה תגובה כל-כך חריפה, שב-NASA החליטו עכשיו לגנוז את הספר, אותו היה אמור לכתוב כתב התעופה בחלל ג'ים אוברג. ב-BBC דווח כי המבקרים טענו שבהחלטה לכתוב ספר מפגינה הסוכנות חוסר בטחון משווע, ולמעשה נותנת לגיטימציה לחבורת רואי הקונספירציות, הנתפסים לרוב כתמהונים.


מתאגרף בן 72

הספר עצמו, למרות שלא יקבל את חסותה הרשמית של NASA, ייכתב על ידי אוברג, וכבר נמצא לו מימון חליפי. בקהילת התעופה והחלל העולמית כבר ניכרת דריכות לקראת השלב הבא במאבק על הנחיתה.

מי שלא בחל בתגובה היה דווקא באז אולדרין, האיש השני שנחת על הירח (לכאורה), שנתקל בשנה שעברה בבארט סיברל, ממובילי תיאורית הקונספירציה החללית. סיברל ביקש בילדותיות כי אולדרין בן ה-72 יישבע-בספר-תורה שהוא באמת נחת על הירח, ואולדרין הגיב בקור רוח כשחבט בפניו של הנודניק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by