ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בנפתולי השנגבינץ 
 
 מנת טייק אוואי שיצאה משהו משהו   
 
אחי רז

ההיי-לייט של היום המשרדי המדכא הוא כמובן ארוחת הצהריים. המדור גאה להציג לכם את המדריך השלם לטייק אוואי משרדי, שיבטיח שלא תיתקעו עם ארוחה מגעילה מדי, ולא תסבלו מקלקול קיבה אחריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבור רבים מאנשינו, ארוחת הצהריים היא השעה המסעירה והמעוררת ביותר ביום העבודה. ממשרדים מסויימים בקומה בוקעים קולות ההתייעצות הנרגשים בנוגע לאופיו של הטייק-אוואיי המתקרב כבר ב-11 בבוקר - בערך השעה בה מתיישבים עשרות אלפי קשישים עצמאיים וסיעודיים בכל רחבי העולם לסעוד את ליבם בלחם מפורר לתוך ביצה רכה מדי וגביע לבן.

למרבה המזל, ועם כל האמביוולנטיות שביחסנו כלפי שאר יושבי המשרד, חייבים להודות שטעמם מתעלה בדרך כלל במעט על זה שהמנוולים הנרגנים מדור המייסדים אולצו לאמץ בתמורה למשכון הון חייהם. אחרי הכל, גם חוש השמחה לאיד המפותח ביותר יתקשה להתמודד עם עשרות לסתות פקידותיות, הנאבקות מדי יום ביומו באותן חתיכות לעוסות של לחם יבש מעל גבי השולחנות הסמוכים לנו.

מכיוון שבכל הנוגע לשדות המרעה הקולינאריים לפחות, קיבותינו כקיבותיהם, עלינו לאמץ לעצמנו חזות של ברנשים הגונים, החפצים באיזו התרועעות טובה, ולו רק כדי לשמוע על האפשרויות העומדות בפנינו, ולהשכיל. למעשה, משפט כמו "נכון, בחור צעיר/בחורה יפה, גם אצלנו מתעורר אי-שקט קל לקראת הצהריים, ואיננו מתביישים בכך כלל - לכן, היינו מעוניינים לשמוע ממך על ארוחת הצהריים שאכלת אתמול, כדי ללמוד על איכותה ממקור מהימן", יכול לעשות רק טוב לעור הפנים שלכם.

אין חכם כבעל ניסיון, אמרו חז"ל, ושלא במפתיע - צדקו. אך לפני שנגיע לברי המזל שזוכים להחזר כספי זה או אחר על ארוחותיהם, הבה נתמקד לרגע באלו שגורלם לא שפר עליהם עד כדי כך, או כל מי שמטעמים נסתרים אלה או אחרים מביא עימו כלי פלסטיק דחוסים בעלי חסה נבולים למשרד. אם אתם עובדים בחברה קמצנית שכזו, או סתם נבהלים למראה הקופסאות החצי-שקופות הנערמות במקרר, תוכלו לנצל זאת לטובתכם - בין אם על ידי הרכבת תפריט מזין ומשביע מתכולת הפלסטיקים של ידידיכם הקטנים (למשל: חסה מושרית בויניגרט על מצע קוטג', או קוטג' על מצע חסה מקושטת בנגיעות ויניגרט - רק זכרו לרחוץ הכל טוב טוב; לעולם לא תנחשו מאיזה מחנה פליטים גורר עצמו עמיתכם התמים למראה מדי בוקר) ובין אם על ידי הוספת מעט רעננות ירוקה למנת הטייק-אוואי הדשנה שלכם.

מה שמביא אותנו סוף סוף למנת הטייק-אוואי הדשנה שלנו, באמת. כדי להרגיש טוב, אדם חייב לאכול טוב, וכדי לאכול טוב, הוא חייב להרגיש טוב, אמרו חז"ל, ושלא במפתיע - צדקו שוב. אין טעם להרגיש אשמים על ההתרגשות הילדותית שאוחזת בכם עם התקרב שעת הטרף. זה הזמן הזה ביום שבו מומלץ להתאחד עם החושים הקדמוניים שלכם, וללכת איתם עד הסוף המר, או עד שיגיע השליח. למרות זאת, חשוב שלא להתפרק מתבונתכם עד תום, ולשמור על סוג מסויים של איפוק, או שדברים רעים יקרו (דברים רעים: אנשים רבים מדי יבקשו להצטרף להזמנה שלכם; מנה גרועה תגיע; שלשול קשה יימנע מכם ליהנות כמו שצריך).

הדרך הבטוחה לטייק-אוואי מוצלח עוברת בשמירה על כמה כללי יסוד בסיסיים:

1. הזמינו תמיד ממקורות מוכרים שאיכותם מוכחת. בדומה ללייבלים איכותיים, גם ממסעדות טובות ניתן להזמין מגוון רחב של מנות - גם כאלה שעוד אינן מוכרות לכם - מבלי להסתכן בנפילות דרמטיות או בקלקול קיבה חמור.

2. אם אתם רוצים להזמין ממקום חדש, עשו זאת רק לאחר שקיבלתם המלצה מאדם שעל טעמו אתם יכולים לסמוך (טיפ: זה לא אחד מאלה עם החסה וקופסאות הפלסטיק).

3. נסו לקשור סוג של קשר עם האדם שלוקח מכם את ההזמנה במקומות הקבועים שלכם. כמו סיוע נבון לבריון של הכלא, גם זה עשוי להועיל לכם כשהסבון ייפול.

4. ומשהו כללי, לסיום: השליחים שמביאים לכם את האוכל דוהרים מדי יום ברחובות המסוכנים והמזוהמים כדי להביא לכם את האוכל כשהוא חם, טרי וטעים. אין שום סיבה בעולם שלא לגמול להם על כך ביד רחבה.


בשבוע הבא: קמים בבוקר. למתי לכוון שעון, אם בכלל, ומה לעשות כדי להתעורר בזמן, ולצאת לדרכנו עם עור פנים חלק ומצב רוח טוב.

העצה השבועית: החורף מגיע, ושוב ינסו לאוורר מכם את הנוזלים עם מזגנים שמכוונים על טמפרטורות מן הגיהנום. אל תתנו למזג האוויר הסגרירי שבחוץ להשכיח מכם את העובדה הזאת, וזכרו לבוא תמיד עם חולצה קצרה למשרד, ולשתות כמה שיותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by