ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איש השבוע: נשיא מדינת האינטרנט 

איש השבוע: נשיא מדינת האינטרנט

 
 
עמיחי שלו

רימון לוי הוא הנשיא החדש של איגוד האינטרנט הישראלי, גוף שלא לגמרי ברור מה תפקידו, אבל מצליח לעצבן את כולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רימון לוי. יש אתגרים (צילום: יח"צ)
 רימון לוי. יש אתגרים (צילום: יח"צ)   
איש השבוע של הרשת הוא רימון לוי, שנבחר לכהן כנשיא החדש של איגוד האינטרנט הישראלי, במקום ד"ר אמיר עציוני, שהכריז לאחרונה על פרישתו אחרי חמש שנות כהונה. לוי בן ה-57 הוא מנהל מערכות המידע של קמפוס ספיר שבנגב וממקימי ארגון מו"ח (מחשבים וחינוך). הוא עסק בעיקר בעידוד הקמת סביבות למידה מתואמות לסטנדרטים בינלאומיים ובעידוד יצירת תכנים בחינוך. עם כניסתו הצהיר לוי שמה שעומד לנגד עיניו הם נושאים כמו הגברת הנגישות לאינטרנט בתחום התוכן, וייזום אמנה בין מפתחים למשתמשים לתאימות של אתרים עבריים לתקנים פתוחים. בעוד שאלו אכן שתי מטרות נאצלות (למרות שבדרך כלל אמנות מקוונות לא שוות את ה-HTML שבאמצעותה נכתבו וקודדו), אך הוא נכנס לתפקיד בתקופה שמעמדו של האיגוד, לפחות בעיני הגולשים, די רעוע בלשון המעטה.
 

קק"ל מקוון

 
רבים שואלים את עצמם, ובמידה רבה של צדק, מה בעצם עושה האיגוד הזה? למי הוא שייך? מה הוא תורם אם בכלל לעולם האינטרנט המקומי? שאלות מתבקשות, שיש להן תשובה רשמית ותשובה אמיתית.

על פי זו הממסדית, איגוד האינטרנט הישראלי קם במטרה להגן על תשתיות האינטרנט מפני התערבות ממשלתית ומסחרית. מדובר בעמותה ללא מטרת רווח, שמשמשת כגוף התנדבותי שמטרתו קידום האינטרנט בישראל. הנהלת האיגוד מונה שבעה חברי הנהלה נבחרים, הפועלים בהתנדבות.

אך התשובה היותר רלוונטית היא שאיגוד האינטרנט מחזיק בנכס שהוא חתיכת בוננזה - הנדל"ן של מדינת ישראל המקוונת, הקק"ל האולטימטיבי: הזכות הבלעדית להקצות שמות מתחם ישראליים. כל מי שרוצה אתר בכתובת שמסתיימת ב-il צריך לעבור דרך האיגוד.
 

הרשת נגועה באינטרסים

מה זה אומר לעבור? לשלם מחיר הגבוה עד פי שישה ממחיריהם של דומיינים בינלאומיים, שמסתיימים באותיות com או org, וכן של דומיינים אירופיים מקומיים רבים כמו uk (בריטניה), fr (צרפת) וכדומה, שמחיריהם נעים בין 7 ל-15 דולר לשנה, ונמצאים במגמת ירידה. בישראל, המצב קצת הפוך. מחירו של דומיין עלה לאחרונה ועומד כיום על 20 דולר לשנה. בישראל, ברגע שמחירו של מוצר או שירות כלשהו עולה - הוא בדרך כלל לא יורד, באינטרנט ובכלל. ככה זה בגן עדן מונופוליסטי ונטול פיקוח.

ואם כבר מונופול, לא לגמרי ברור כיצד האיגוד פעל למניעת התערבות ממשלתית ומסחרית באינטרנט. הרשת הרי נגועה באינטרסים מסחריים בוטים וגסים, המוסווים וגלויים כמו מגפה.

בכל אופן, המציאות בעולם שמות המתחם הישראליים מקוממת רבים ממפתחי האתרים (שגרמה להקמת איגוד כנגד האיגוד), לכן התפקיד החשוב ביותר של לוי הוא קודם כל ליצור מציאות פחות עוינת בין האיגוד לגולשים, ואולי לספק הסברים ופתרונות למצוקת הדומיינים. כלומר הסברים ופתרונות נאותים, לא תשובות שכמו כובסו על ידי הבנות של רני רהב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by