ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העם בעד ממשלה מקוונת 
 
 יום יבוא ונוכל לשחרר עבדים אונליין, בני   
 
מערכת חיים ברשת

סקר עולמי חדש (ואופטימי משהו) מגלה שכמעט שליש מאוכלוסיית העולם משתמשת בשירותי ממשל מקוונים. כרגיל, הסקנדינבים עושים את זה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשליש מאוכלוסיית העולם השתמש בשירותי ממשל מקוונים, טוען סקר חדש של חברת חקר השווקים הלונדונית Taylor Nelson Sofres. בשנה האחרונה עלה השימוש באתרי הממשלות ברשת ב-15 אחוזים, מ-26 אחוזים ל-30 אחוזים.

הסקר המפורט מציג את הנתונים הרלוונטיים למספר לא מועט של מדינות, אך לא מוזכרות בו מדינות אפריקאיות כלשהן, מדינות ערביות, מדינת היהודים ומדינות מזרח אירופיות. אולי בסלקציה הראשונית הזו ניתן לתלות את הנתונים הנדמים מעט אופטימיים מדי, אם לא מופרכים לגמרי, בעולם שמחצית מאוכלוסייתו אינה מחזיקה בקו טלפון בביתה.

המדינות בהן הראו השירותים הממשלתיים הצלחה מרשימה במיוחד בשנה האחרונה הן: ארצות הברית, שזינקה מ-24 אחוזים ל-43 אחוזים, אוסטרליה (מ-31 ל-46), טורקיה (מ-3 בלבד ל-13) והולנד (31 ל-41). לעומתן הראו כמה מדינות ירידה קלה, כשיפן מובילה אותן כשצנחה קלות מ-17 אחוזי שימוש ל-13 בלבד.

וכרגיל כשיש סיפור הצלחה עולמי, אין לנו אלא לחפש אותו מצטיין בסקנדינביה. בשוודיה משתמשת בשירותי הממשל המקוונים 57 אחוזים מהאוכלוסייה, בנורווגיה 56 אחוזים, ובדנמרק (כמו גם בסינגפור, לא סקנדינבית בעליל) 53 אחוזים.


היפנים החמוצים, השבדים המתוקים

עוד מספר לנו הסקר כי שיעור האנשים שביצעו פעולה (כלומר, שילמו חשבונות, שלחו דו"חות וכיוצא באלה) דרך אתר ממשלתי, זהה לשיעור העולמי של האנשים שרכשו פריט דרך האינטרנט - 15 אחוז. 23 אחוזים מהנשאלים חשים בטוחים לחלוטין כשהם מוסרים את פרטי חשבון הבנק וכרטיס האשראי שלהם דרך הרשת.

ועם זאת, כשנשאלו האם הם תופסים את השירותים הממשלתיים המקוונים כבטוחים, ענו 90 אחוזים מהיפנים, 82 אחוזים מהגרמנים ו-76 אחוזים מהצרפתים ב"לא" מהדהד. הסקנדינבים הנוטים להאמין וכן הסינגפורים וההונג-קונגים הנוטים לציית, ענו ברובם כי הם סומכים על אתרי הממשלות שלהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by