ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תראו, נפלו למיקרוסופט המכנסיים 
 
 הוא לא רק משוגע, הוא גם עושה טעויות   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט מודה שלא ממש הולך לה במאבק מול אנשי הקוד הפתוח, שמתענגים על הוידוי התאגידי, אבל לא שוכחים להתכונן למתקפה הבאה של משפחת באלמר-גייטס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קהילת הקוד הפתוח לא יודעת את נפשה מרוב אושר, מאז פורסם תזכיר פנימי של מיקרוסופט, בו טוענת חברת ייעוץ שנשכרה על ידי חבורת גייטס כי האסטרטגיה של החברה בניסיון לקעקע את טיעוני מפתחי הקוד הפתוח נכשלה כליל.

התזכיר, שפורסם השבוע באתר opensource.org, מצטט סקר שנערך בין מפתחים, מנהלי מערכות ורשתות מידע בארצות הברית, באירופה וביפן, ותוצאותיו מצביעות על נתון אחד מרכזי: האנשים שקובעים מה ירוץ על השרתים פשוט לא מאמינים לתעמולה של מיקרוסופט. הם לא מאמינים לה כשהיא אומרת להם שבסופו של דבר שימוש בתוכנות היקרות שלה זול יותר משימוש בתוכנות החינם פתוחות הקוד. הם גם לא מאמינים לה כשהיא אומרת שמערכות ההפעלה הפרוצות שלה מאובטחות יותר מלינוקס. הם בטח לא מאמינים לה כשהיא אומרת להם שתחרות בשוק התוכנות רק תגרום להאטה בקצב הפיתוח.

אריק ריימונד נשיא קבוצת OSI שמטרתה לחנך את הציבור בקשר לתוכנות הקוד הפתוח, והאיש שהעלה את התזכיר האמור לרשת, הולך על עננים. "החוקרים שלהם לא יכולים לנקוב בטיעון אחד שלהם שמנצח את הטיעון הנגדי שלנו. למעשה, הנתונים שלהם מצביעים על כך שאנחנו מנצחים. נראה שכל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להשאר במסלול שלנו".


ומה הלאה?

לאתר InfoWorld אמר ריימונד כי מהמסמך עולות שתי טקטיקות עתידיות של מיקרוסופט מול אנשי הקוד הפתוח. הראשונה בהן תמשיך להתמקד בתחום העלות הכוללת לבעלים של התוכנה (TOC), ובטענה שבסיכומו של יום, תוכנות מיקרוסופט זולות יותר. "הטיעון הזה לא מדאיג אותי", אמר ריימונד, והוסיף כי הוא ואנשיו ייהנו להמשיך ולהפריך את הטיעונים של מיקרוסופט.

מה שכן מדאיג את ריימונד היא שיטת המתקפה האפשרית השניה, לפיה תתחיל מיקרוסופט להגיש תביעה אחר תביעה על הפרת זכויות יוצרים כנגד מפתחי קוד פתוח. משרד הפטנטים האמריקני קיבל בשנים האחרות אינספור "פטנטי זבל של תוכנה", כהגדתו של ריימונד, ומיקרוסופט היא הבעלים של אלפים כאלה. אם אכן תחליט החברה להתחיל ולהגיש תביעות לכל עבר, הדבר יכול לגרום לבהלה בקרב מפתחי תוכנות הקוד הפתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by