ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שטיפת מוח אלחוטית 
 
 אבל E-מא, ברדיו אמרו לקנות את הווינדוס החדש   
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה חדשה מאפשרת להעביר מסרים על גבי מוזיקה ומלל דרך הרמקולים הביתיים הרגילים. למפרסמים ולחברות המדיה זה נפלא. ולנו? לא ממש בטוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה רעיון שאתם בוודאי תאהבו: נאמר שאתם נוסעים במכונית ושומעים בגלגל"צ את השיר ההוא ששמעתם בערך לפני שעה, וגם לפני שעתיים בעצם. אחרי כמה גירודים בראש אתם פשוט חייבים לדעת מי שר את השיר ואיך קוראים לו, והפלא ופלא, בדיוק המידע הזה מופיע על צג הטלפון הסלולרי שלכם. מבט אחד על הדיבורית ואתם מסודרים. עוד לחיצה, וקיבלתם עוד מידע על הלהקה הסכרינית. עוד שתי לחיצות וכבר קניתם את הדיסק שלה.

התסריט המתואר בפסקה שלמעלה נמצא במרחק טכנולוגי של לא יותר משישה חודשים מאיתנו. אתר Zdnet מדווח כי חברת Intrasonics, סטארט-אפ אנגלי הממוקם בקיימברידג', פיתחה שיטה להעברת אותות אלחוטיים דרך רמקולים רגילים לחלוטין, וזאת מבלי שבני האדם יוכלו לשמוע אותם. הדבר יכול לאפשר למפרסמים "לדבר" ישירות עם מכשירי הסלולר שלנו, עם הפאלמים והמחשבים, כדי שאלה ידברו איתנו. מפחיד.

הבעיה הטכנולוגית שעמדה בפני המפרסמים וחברות המדיה היתה בעיית התדרים. תחום התדרים שמפיקים הרמקולים הרגילים נקלט כולו על ידי האוזן שלנו, כך שלכאורה כל אות שיכול לעבור דרך הרמקולים הללו יישמע על ידינו מיד. מאמצים רבים הופנו לפיתוח רמקולים שיעבדו בתדרים גבוהים יותר, אך החסרון הברור בפיתוח שכזה הוא הזמן שייקח לחברות "לדחוף" לצרכנים את הטכנולוגיה החדשה.


ככה זה עובד

לכן התרכזה Intrasonic בניסיון להעביר מסרים בלתי נשמעים בתחום התדרים הנשמע, והיא עשתה זאת בעזרת תופעה פסיכולוגית הנקראת מיסוך פסיכו-אקוסטי. מסתבר כי בני האדם אינם שומעים כל מה שהם יכולים לשמוע, וכי המוח מסנן רעשים לבנים כמו למשל המהומים נמוכי תדר של מכשירים אלקטרוניים. השיטה של Intrasonic לוקחת את המסרים הדיגיטליים שהיא רוצה להעביר, גורמת להם להשמע כמו רעש לבן מהסוג שלא נשמע, ואז "מלבישה" אותם על השיר או הפסקול שיושמע מאוחר יותר ברמקול.

בדיקות שעשתה החברה הראו כי אכן אנשים אינם שומעים את האותות המצורפים למוזיקה שלהם, וחברות סלולר כבר מתחילות להראות התעניינות במוצר, שמבחינתן ידרוש רק צריבה של תוכנה לתוך השבבים שכבר מותקנים בטלפונים שלהן. גם חברות המוזיקה עולצות, כיוון שהן לא תצטרכנה לעשות דבר מלבד להוסיף את הרעש הלבן של Intrasonic לדיסקים שלהן.

כמובן שיש מי שחושש מפני ההשלכות של הטכנולוגיה החדשה באם תיפול לידיים הלא נכונות. אלא שההיסטוריה האנושית לימדה אותנו כבר כי הידיים האנושיות יהיו בהכרח הידיים הלא נכונות, וששימוש מוגזם ומזיק אכן ייעשה בטכנולוגיה החדשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by