ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
(גם) המיקרו-שבבים הורסים לנו את העולם 
 
 שרה`לה, הגיע הבחור מאינטל   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש מגלה שבתהליך ייצורם של המיקרו-שבבים החסכוניים באנרגיה משתמשים היצרנים בכמויות אדירות של נפט, מים וכימיקלים. החוקרים קוראים לחברות המייצרות למזער את הנזק הסביבתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשאנחנו חושבים על המיקרו-שבבים, נדמה לנו שאין דבר מזיק פחות מהם לסביבה. אחרי הכל, הם קטנים להפליא ומביאים להקטנת צריכת האנרגיה של מכשירים חשמליים. אלא שמחקר חדש המתפרסם ב"מגזין לטכנולוגיה ומדע סביבתיים" טוען כי המחיר הסביבתי של ייצור השבבים הזעירים כבד משנדמה לנו.

על פי המחקר, לשם ייצורו של שבב שמשקלו שני גרמים, משתמש המפעל המייצר ב-1.6 קילוגרם של דלק, 72 גרמים של כימיקלים ו-32 קילוגרם של מים. כיוון שכיום לא ניתן לחשוב על מוצר אלקטרוני מתקדם כלשהו שאינו נושא בחובו לפחות מיקרו-שבב אחד, הרי שאת נתוני המחקר יש להכפיל במיליונים. הנתון המדאיג ביותר, מבחינתם של החוקרים מאוניברסיטת האומות המאוחדות, הוא הנתון המתייחס לסוגים הרבים של כימיקלים הנפלטים במהלך ייצור השבבים.

החוקרים מבינים כי המיקרו-שבבים הם כורח בעולם בו אנו חיים, ולכן אין הם קוראים להפסיק את ייצורם. כל שהם מבקשים היא הכרה של המדינות המפותחות במחיר האקולוגי האמיתי של השבבים, כדי שניתן יהיה להגיע למזעור שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by