ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר Ynet: את הכסף, בבקשה 
 
 
מערכת חיים ברשת

במהלך החודש הקרוב עומד אתר Ynet לגבות תשלום מגולשיו מחו"ל על הכניסה לאתר. וכפי שניתן לשים לב, בהחלט מדובר במגמה כללית בשוק (עיין ערך דה מרקר ורוטר)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד כשבועיים מתכננת חברת ידיעות אינטרנט, מפעילת אתר Ynet, להתחיל לגבות תשלום על כניסת משתמשים מחוץ לישראל אל האתר. התשלום אותו עומדת לגבות החברה יעמוד על סכום הנמוך מ-$5 לחודש, במסלול חד-פעמי או מתחדש באופן אוטומטי. בעבר כבר הצהירו ב-Ynet על כוונתם להתחיל בגביית תשלום על תכנים, וזהו השלב הראשון למימוש התכנית, אמר העורך הראשי של Ynet, יון פדר, בתגובה ל"הארץ".

האתר החל עוד בחודש מאי 2002 לחייב את הגולשים מחו"ל להירשם כתנאי הכרחי לגלישה באתר, אולם נמנע עד כה מגביית תשלום. במהלך הימים הקרובים עומדת החברה להתחיל לגבות כסף עבור הגלישה דרך מערכת החיוב של חברת טלנולדג' ישראל.

ב-Ynet סירבו למסור מידע באשר להיקף ההכנסות לו הם מצפים כתוצאה מהמעבר למודל עסקי זה, כמו כן סירבו להסגיר פרטים ביחס לנפח פלח השוק, העומד להפוך למגזר המשלם (ידוע שישראלים לא אוהבים לשלם, אז אולי כמה שנים בחו"ל ירככו אותם). לפי הערכות גורמים בשוק האינטרנט, לאתר יש כמיליון גולשים יחודיים מדי חודש כאשר 20%-25% מהם אינם מישראל.

אתר Ynet משתמש במערכת הזיהוי המתקדמת של חברת אקמאי, אשר מבצעת מספר בדיקות לשם זיהוי מיקומו הגיאוגרפי של הגולש. עם זאת, ידוע כי במספר מקרים מתקשה המערכת לזהות גולשים ישראלים ככאלו, מאחר והם מחוברים ע"י ספק אינטרנט זר או באמצעות רשת מחשבים שלא ממוקמת בארץ. בעיה זו נפוצה בעיקר בקרב חברות גדולות המחוברות לאינטרנט דרך רשת פנימית של החברה באירופה, דוגמת השלוחות המקומיות של מיקרוסופט ו-HP. מהאתר מבטיחים לטפל בבעיה זו באופן פרטני ולא לחייב את הגולשים הישראלים בתשלום.

יש לציין כי אתר Ynet אינו לבד במערכה. גם אתר TheMarker.com מקבוצת הארץ, מתחיל בשבוע הבא לגבות תשלום בעבור חלק משירותיו, אולם לא רק מקוראיו הנאמנים מחו"ל אלא מכ-ו-ל-ם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by